4 Mart 2017 Cumartesi

Bir Boğaziçi Semti; Kuzguncuk 2

Bir önce ki yazımda size Kuzguncuk'tan bahsetmiştim. Kaldığımız yerden devam edelim.

Önce ki bölümde de belirtmiştim, Kuzguncuk bir çok dizinin ve filmin doğal seti olmuştur. Bunlardan biri de bir dönemin popüler dizilerinden Ekmek Teknesi'dir. 

Kuzguncuk benim İstanbul'un içinde ama İstanbul'da değilmiş gibi diye tabir ettiğim semtlerden. Ben seyahat etmeyi çok seviyorum. Canımın şehirler arası seyahat çektiği ama gidemediğim dönemler oluyor. O zamanlar Kuzguncuk gibi bir semtte vakit geçirince iyi geliyor.


Ayrıca çok sanat sever bir semttir Kuzguncuk. Burada gezerken bir çok sanat atölyesi ile de karşılaşabilirsiniz. Kapılarının önünde oturup gelip gidenle sohbet eden esnafları ile de mahalle kültürünü şehrin ortasında yaşatmaya devam etmektedir.Bahar geliyor, havalar ısınıyor. Böyle semtleri gezmenin tam zamanı. 


Kuzguncuk'a ulaşım kolay, merkezi sayılabilecek bir nokta olmasına rağmen bir çok tanıdığım buraya hiç gitmemiş. Bence en kısa zamanda görenler / görmeyenler bir ziyaret etmeli bu şirin semti.

6 yorum:

 1. Merhaba. Görsel anlamda zengin bir yazı olmuş. Gezmiş kadar oldum. Umarım ülkeme geldiğimde şartlar uyar ve bu semti ziyaret etme fırsatı bulurum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, yorumunuz için teşekkürler. Umarım görebilirsiniz, çok güzel bir semt.

   Sil
 2. Kuzguncuk benimde hiç görmediğim yerlerden.Hafta sonu gezilecek yerler listesine ekliyorum kendisini ...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Canım çok huzurlu bir semt, fırsat bulursan mutlaka gez derim.

   Sil
 3. İstanbul'un eski ve bir o kadar güzel semti Kuzguncuk fotoğraflar şahane emeğinize sağlık takipteyim.

  YanıtlayınSil

Hoşgeldiniz! Yorumunuzla bloguma değer kattınız, çok teşekkür ederim🌼🌼🌼