21 Ocak 2018 Pazar

İngilizce Öğrenmek İstiyorsanız; Wall Street EnglishDünyada bir çok ülkenin resmi dili olan İngilizce bir çok ülkenin de ilk öğrendiği yabancı dil. Uluslararası bir dil olması ve bir çok sektörde ortak dil olarak kullanılması İngilizce öğrenmeyi mecburi kılıyor. Artık çok güzel eğitimler veren orta öğretim-lise seviyesinde okullar var ve gençler yabancı dil konusunda biraz daha şanslı. Yine de İngilizce eğitimi ülkemizde özellikle geçmiş dönemlerde çok önemsenmediği için, benim gibi anlayan ama konuşamayan daha doğrusu İngilizce konuşamayan yüzlerce hatta milyonlarca kişi var. Ama özellikle çalışıyorsanız, kariyer basamaklarını çıkamadan ilk adımda İngilizce yüzünden kalıyorsunuz.
Aslında çalıştığım iş, ilgilendiğim sosyal medya, teknoloji gibi konular, yabancı dizileri izlemek, şarkı dinlemeyi, seyahat etmeyi, fotoğraf çekmeyi sevmek bile İngilizce öğrenmemi zorunlu kıldı. Bir de üstüne 6 yaşındaki yeğenim bile çok iyi İngilizce konuşmaya başlayınca ben neden duruyorum diye düşündüm ve kurs arayışlarına başladım.
İnternetten araştırdım, yakınlarımdan bilgi aldım, çeşitli kurslarla görüştüm. Aldığım referanslar sonucu alanında çok başarılı olduğunu düşündüğüm Wall Street English kurumunu seçtim. Wall Street English'te İngilizce eğitimi “Blended – Harmanlanmış Öğrenme Metodu” ile başlıyor ve  bu metod dinleme, tekrar etme, okuma, konuşma, test ve yazma temel becerilerinden oluşuyor. İnteraktif dersler, uygulamalı pratik dersler, akıcı konuşma sınıfları, sosyal kulüp aktiviteleri sayesinde de öğrendiklerimizi pekiştirip, konuşulanları anlayıp, tereddütsüz ve akıcı konuşmaya başlayabiliyoruz.
Eğer siz de benim gibi İngilizce öğrenmek istiyorsanız  en yakın Wall Street English şubesine uğramanızı tavsiye ederim. 


14 yorum:

 1. İngilizce bilmek çok önemli, ben de geliştirmeyi çok istiyorum :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Benim de pratik eksikliğim var. Tereddüt etmeden konuşabilsem iyi olacak :)

   Sil
 2. İstanbuldaymış, istesemde gidemeyeceğim

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Başka şehirlerde de var. Toplam 9 şehirde şubeleri var.

   Sil
 3. Kesinlikle öğrenilmesi gerekiyor. Almanyada yaşıyorum ve Almanca anlamadığım zaman hemen Ingilizce biliyormusun diye soruyorlar.
  Başarılar dilerim canım 😍

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, İngilizce öğrenmek şart :)

   Sil
 4. üniversiteyi ve liseyi ingilizce eğitimle tamamladım önemli olan sürekli pratik yapmak :D

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Benim de pratik eksikliğim var, düşünmeden bir çırpıda konuşmam lazım :)

   Sil
 5. vaktim olsa gitmeyi istiyorum aslında sadece konusmam kötü

  YanıtlayınSil
 6. hımm bi bakıyım arkadaşlara söylerim :)

  YanıtlayınSil
 7. İngilizce artık en küçük şeyde bile lazım ya,
  Firmalara öğrenmek istediklerimi soracak düzeyde İngilizce lazım bana da..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah ben bu sene çözeceğim bu konuyu :)

   Sil

Hoşgeldiniz! Yorumunuzla bloguma değer kattınız, çok teşekkür ederim🌼🌼🌼