15 Mayıs 2013 Çarşamba

Purederm Snail Yeniden Canlandırıcı Çok Aşamalı Bakım Maskesi

Purederm Snail Yeniden Canlandırıcı Çok Aşamalı Bakım Maskesi; yeniden canlandırıcı ampul (ilk aşama, adonasin ve kolajen içerir) ve 3 boyutlu maske (ikinci aşama, salyangoz ekstresi içeren 3 boyutlu maske) içerir. 
Yeniden Canlandırıcı Ampul (İlk aşama): Öncelikle olarak 3 boyutlu maske ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu yaşlandırma karşıtı ampul yaşlanmış cildin görünümünü düzeltmeye yardımcı olur.
3 Boyutlu Maske (İkinci aşama): Bir araya getirilmiş kağıt hamuru yapraklarından yapılan bu maske yüz kıvrımları, çene çizgisi gibi düz maskelerin kapatamadığı alanları mükemmel şekilde kaplar. Cildi yeniden canlandırıcı özellikteki salyangoz ekstresi içerir.
Açıkçası nedense bu maskeye hep ön yargı ile yaklaştım, bana ambalajı hep fazla korkutucu geliyordu, bir de biyonik... Neden biyonik bilmiyorum ama korkutucu gelmesinin nedeni ön yüzdeki görseller ve maskenin şekli tabii ki. Fakat memnun olan çok kişiyi görünce de ben de bir deneyeyim dedim. Ve Gratis'te bir indirim döneminde sadece bu 2 maske raflarda iken hemen sepete attım. (Aslında diğerini -Hücre Aydınlatıcıyı- almak istiyordum halbuki)
Cildimizi temizleyip tonikliyoruz. Maskemiz 2 aşamalı, ilk aşama için -maskenin üst kısmında perforeli / çizgili bölümü ayırıyoruz ve içindeki kolajen içeren ilk aşamalı ampulu yüzümüze sürüyoruz. İnce bir tabaka halinde uyguladıktan sonra 3 boyutlu maskeyi yüzümüze yapıştırıyoruz. 15 - 20 dakika sonra maskeyi çıkarıp kalan ampulu yüzümüze sürüyoruz.
Çok kırışık bir cildim yok, hatta göz çevrem haricinde hiç kırışığım yok. Maskeyi ne bekleyerek aldım bilmiyorum :) Sanırım bunu Snail'in diğer maskesi sandım. Kağıt maskeyi yapıştırmak biraz zor oluyor, hassas bir maske bir de sürekli katlanıyor. Tam yapıştırayım derken bir yeri katlanıyor, çıkarıp düzeltip tekrar yerleştirmeye çalışıyorum. Biraz kullanım zorluğu var. 10. dakikadan sonra biraz yanma hissi oluştu yüzümde. 15 dakikaya kadar zor dayandım, 20 dakikaya cesaret edemedim. Cildimde gözle görülür bariz bir fark olmasa da cildim yumuşacık oldu fakat yapışkan bir etki bıraktı. Mesela uyusam sanırım yastığıma yapışırdım, o derece etkili bir yapışkanlık. 
Bu maskeyi sevmedim maalesef, en kısa zamanda Hücre Aydınlatıcı Maskeyi denemek istiyorum.

16 yorum:

 1. herseyıde denemek ne kadar sağlıklı sevda cıldımız ıcın :) yazık bize

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Deneyebileceğim kadarını deniyorum ya yormam ben o kadar cildimi ama evet haklısın yazık bize valla :)

   Sil
 2. Galiba bu maskeye ihtiyacım var:))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Fiyatı da çok uygun o zaman hemen alıp bir deneyin derim :)

   Sil
 3. Merak ettiğim bir üründü bakıp bakıp almadım sanırım alıcam:) bana da beklerim
  oreosevenkiz.blogspot.com

  YanıtlayınSil
 4. Ben korkuyorum bu maskelerden daha önce bir kez bim den aldığım kağıt maskeyi kullanmıştım. Korkudan yüzümde nasıl bir etki yarattığını bilmiyorum. Kendimi uzaylı gibi hissettiğimi söyleyebilirim. Ama kullanan çoğu kişi diğer maskelerden daha başarılı olduklarını söylüyor kağıt maskelerin.
  öpüyorum canım :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben kağıt maskeleri çok sevmiyorum aslında, belki cilt tipine göre değişiyordur ama diğer sürülüp beklenilip yıkanan maskeler tam benlik canım ve evet ben de korkuyorum kağıt maskelerden :)

   Sil
 5. Bende denedim kullanım zorluğuna katılıyorum ama yapışkan hissi çok sürmüyo en fazla 5 dakika sonra o yapışkanlık gidiyo o hissi verende yine ilk aşamada sürülen krem diye düşünüyorum..
  ben 6 maske kullandım bi tanesi bir diğer hücre yenileyici olan ama bu aydınlık bir görünüm verdiğine inanıyorum

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de biraz daha fazla sürdü o yapışkan his belki de başka bir üründe hiç yaşamadığımdan hep yapışık hissettim kendimi ama sevmedim ya :( Ben bundan bir etki alamadım diğerini denemeyi düşünüyorum :)

   Sil
 6. Şimdi daha da korktu gözüm, ben zaten bu maskeden ilginç bir şekilde korkuyorum.:)

  YanıtlayınSil
 7. bende aydınlatıcı olanı merak ediyorum tatlım..

  YanıtlayınSil
 8. Tweetini görünce maskenin şeklinden değil de sümüklüböcekten korktun sandım :))
  Ben de bilmem kaç indirim önce, bu çeşidini aldım ama henüz kullanmadım :s Bir zahmet maske yapsam çok hoş olacak... Yaşlanma şeysi olunca biraz kolajen takviyesi yapar diyordum ama yapışkanlık takviyesi yapıyormuş :P

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yok canım ya, şekil olarak pek korkunç :) Bence de yap artık hadi :) kolajen takviyesi de belki yapıyordur ama gözle görünür bir şey yok ortada benim için :/

   Sil

Hoşgeldiniz! Yorumunuzla bloguma değer kattınız, çok teşekkür ederim🌼🌼🌼