12 Mart 2018 Pazartesi

Birlikte Gezelim; Biraz Marmaris - Biraz İzmir

Keyifli, huzurlu haftalar olsun!
Yine yazı özleyeğiniz, bir an önce gelsin artık diyeceğiniz fotoğraflarla geldim. Marmaris'te bir kaç gün kalıp oradan da 1 haftalığına İzmir'e geçtik. 4-5 senedir bu şekilde tatil içinde tatil yapıyoruz, çok güzel oluyor. 😀
Marmaris / İçmeler
Canım İçmeler'deyiz yine.
Marmaris / İçmelerMarmaris / Netsel Marina
Netsel Marina AVM Marmaris'in ilk AVM'si. Ben burada ki kafeleri seviyorum. Kahve Dünyası, Starbucks ve Roberts Coffee burada. Kahve Dünyası ve Roberts Coffee'nin manzarası da süper 😄 
Gökova / Akçapınar - Aşıklar Yolu (Ağaçlı Yol)
Marmaris-Muğla yolunun üzerinde olan Akçapınar yolu eskiden bataklıkmış ve bu bataklık yüzünden sürekli salgın hastalıklar oluyor ve insanlar ölüyormuş. 40'lı yılların başında dönemin valisi Avustralya'dan yüzlerce okaliptüs ağacı getirtmiş ve köylülerle birlikte bu yola dikmişler. 3 km boyunca karşılıklı olacak şekilde dikilen bu fidanlar büyüdükçe bataklık kurumuş, sivrisinekler nedeni ile oluşan hastalıklar ve ölümler de bitmiş. (kaynak: yazkismugla.com)
Gökova / Akçapınar - Aşıklar Yolu
Her Muğla yönüne gidişimizde durduğumuz, bizim gibi buradan geçen bir çok kişinin durduğu, fotoğraf çektiği bu yolun böyle hüzünlü bir öyküsü var.
Ayrıca Akçapınar'ın tostçusu meşhur, buralardan geçiyorsanız hem bu yolu görün hem bir tost yiyin derim 😁 
Muğla - Nazar Pastanesi 
İzmir yolculuğumuz başladı bu arada. Yeğenim Muğla'daydı, sabah erkenden çıkıp onu Muğla'dan aldık. Kahvaltımızı Muğla'nın meşhur pastanelerinden Nazar Pastanesi'nde yapıp yola koyulduk.
Aydın - Çine Barajı
Arabayı ben kullanıyorum. Arabayı benim kullanmam yolda gördüğümüz her güzel yerde duracağımız anlamına geliyor. Dura dura, seyrede seyrede ve yiye yiye gidiyoruz 😃 Burası Çine Baraj Gölü. Çine'nin bir de çöp şiş ve köftecileri meşhur ama daha sabah. Öğlen olsa affetmezdik.
İzmir / Konak Pier AVM
Ve güzel İzmir'deyiz. Burası Konak Pier AVM. Çok seviyorum burayı.
İzmir / Konak Pier AVM
İzmir / Konak Pier AVM
İzmir'i çok seviyorum. Son bir kaç yılda iş ve özel nedenlerle senede 3-4 defa gelmeye başladım. Gerçekten mükemmel ve yaşanacak şehir. Doğrusu İstanbul'dan sonra bir çok şehir bana sıcak gelmeye başladı ama İzmir bir başka.

--Devam Edecek--
🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼
Harika fotoğraflar paylaştığım instagram hesaplarımı takip ederseniz sevinirim;

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)