21 Ağustos 2015 Cuma

La Petit Marseillais Vanilya Sütü ve Portakal Çiçeği Duş Jelleri

Marsilya sabunları ile ünlü bir bölge. La Petit Marseillais'da 1986 yılında bu bölgede doğmuştur. Markanın Türkçe karşılığı da ''Küçük Marsilyalı''dır. İlk olarak sabun üretimi ile başlanmış daha sonrasında duş jelleri, sıvı sabunlar ve bakım ürünleri de ürün yelpazesine eklenmiştir. 
 • Le Petit Marseillais duş jelleri paraben içermez.
 • Le Petit Marseillais kremli duş jelleri asla renklendirici boya içermez.
 • Le Petit Marseillais Le Petit Marseillais dürüstlük, gerçeklik, mış gibi görünmek değil gerçekten o olmak ilkeleri üzerine kurulmuştur. Bu yüzden de Le Petit Marseillais içeriklerini ve aromalarını gerçek özlerden ve doğal bileşenlerden alır. Hiç biri esansiyel değildir.
 • Lavanta, badem, şeftali, bal, süt, portakal çiçeği, gelincik gibi pek çok doğal bileşeni tam da mevsiminde, geleneksel yöntemlerle elle toplar. Örneğin; Fransanın Provence bölgesinin meşhur lavanta tarlaları vardır. Bu lavantalardan çiçeksi aroması ile çok lezzetli bir bal elde edilir. İşte Le Petit Marseillais Lavanta Balı Duş Jeli’nin içeriğindeki bu gerçek bal, toplam 400 arı kovanına sahip küçük bir çiftlikten elle hasat sonucunda elde edilir.
 • Portakal çiçekleri her yerde ağaçlar sallanarak ve çiçekleri yerlere dökerek toplanırken, Le Petit Marseillais kendi Portakal Çiçeği Duş Jeli ve Sıvı Sabunlarının içeriğindeki gerçek portakal çiçeklerini, tek tek elle dallarından kopararak, ağaca zarar vermeden toplar.
 • Vanilya Sütü Duş Jellerinin içeriğindeki gerçek vanilya taneleri, vanilyanın anavatanı olan Madagaskar’da elle toplanan vanilya kozalarından elde edilir.
 • Organik tarım ürünü olan ve akdeniz havzalarını kıpkırmızı renge boyayan gelincikler elle toplanarak Le Petit Marseillais Gelincik ve Pamuk Sütü Duş Jelinin özünü oluşturur.
 • Fransa’nın güneyindeki Korsika’da organik olarak üretilen misket limonları Le Petit Marseillais Mandalina ve Misket Limonu Duş Jelinin içeriği olarak, tazeleyici aromasını bize sunar.
 • Le Petit Marseillais Fransa’nın en “yeşil” markası seçilmiştir. Doğaya katkıyı ve saygıyı öncelik haline getirmiş olan marka işte bu yüzden tüm içeriklerini geleneksel yöntemlerle toplar, kendi kaynaklarına zarar vermez.
 • Doğaya saygıyı formülasyonu dışında paketlerinde de sürdüren Le Petit Marseillais’nin ambalajlarının hepsi geri dönüşüme uygunken, aynı zamanda bazı ambalajları geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmiştir.



La Petit Marseillais ürünleri kısa bir süre önce Türkiye'de satılmaya başladı. Watsons ve Gratis'lerde zaman zaman yapılan kampanyalarda duş jelleri 1 alana 1 bedava olarak satılmaya başladı. Ben de bu şekilde Vanilya Sütü ve Portakal Çiçeği Duş Jellerini aldım. Yazın gelmesi ile birlikte sabah akşam duştan çıkamadığımız içinde ikisini de bol bol kullanıp deneyimleme fırsatı buldum.
La Petit Marseillais Vanilya Sütü Duş Jeli
Öncelikle markanın ambalajlarını çok beğendiğimi belirtmeliyim. Duş jellerinin de ambalajarını aynı şekilde çok beğendim. Vanilya aslında son zamanlarda eskisi kadar sevdiğim ve tercih ettim bir koku değil. Bunun nedeni de bazı vanilya aromalarının çok ağır ve keskin oluşu. Bu duş jelinin çok ağır olmayan çok güzel bir vanilya kokusu var. Biraz ballı-sütlü duş jellerinde olan kokuya benzettim. Duşta kutuda aldığım koku hiç yok gibi, kalıcı da değil ama temizlemesini beğendim. Ayrıca cildi kurutmuyor ama cildi de çok nemlendirdiğini söyleyemeyeceğim.
La Petit Marseillais Portakal Çiçeği Duş Jeli
Kokusunu çok beğenmedim, zaten çok belirgin koktuğunu da düşünmüyorum. Ama nemlendirmesini vanilyalı olandan daha çok beğendim. Maalesef alırken fazla çeşidi kalmadığından bu 2 kokuyu tercih etmiştim. Aklımda Lavanta Balı olan vardı ama bir daha ki indirimde artık.
İçeriği bu şekilde. Paraben ve renklendirici içermiyor ama ALS içeriyor. Saç ürünlerinde SLS / ALS içeriğine dikkat etmeye çalışıyorum ama vücudum için bu içeriğe sahip ürünleri bile bile kullanmaya devam ediyorum. Daha doğrusu geçmişte duş jelinden alerji olduğum için ağırlıklı olarak doğal  / bitkisel sabunlar kullanıyorum. Hassas ciltli ya da içeriklere özellikle dikkat eden kişilerin dikkatli olmasında fayda var.
Bu 2 duş jelinin en çok ambalajını beğendim. Ama koku olarak beni hiç tatmin etmediler maalesef.
Benim aldığım zaman her yerde satılmıyordu ama şimdi bir çok yerde satılıyor. 1 alana 1 bedava kampanyaları sık sık yapılıyor, denemek isterseniz böyle bir zamanda almanızı tavsiye ederim.

18 yorum:

 1. Ben de vanilyalı denemek istiyordum ama indirimleri takop edeyim bari

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. En güzeli indirimde almak, ben de lavanta balını alacağım ilk indirimde :)

   Sil
 2. içerik çok da iyi değilmiş :-((

  YanıtlayınSil
 3. Ambalajlarını beğenenlerin sayısı oldukça fazla, ama bende sırf ambalajlarını beğenmediğim için denemek istemedim bu ürünü.:D

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben beğeniyorum ama keşke içi de iyi olsaydı :)

   Sil
 4. Aaaaa aynı şey bende de oldu, kapağı açınca misss gibi bir koku ama yıkanırken o kadar koku alamadım, ilginç dimi? yine de genel olarak ben de beğendim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Daha buram buram kokmasını beklerdim ama duşta bile kokmadı :(

   Sil
 5. Ambalaji benimde hosuma gitmisti ama kokularinin cok etkili olmadigini dusundugumden almamistim.

  www.elabellaworld.com

  YanıtlayınSil
 6. süpermiş.. :)
  http://zoomlabakalim.blogspot.com.tr/

  YanıtlayınSil
 7. ben şuan gelincikli olanı kullanıyorum çok seviyorum bunu :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İçeriği iyi olsa ben de daha fazla sevebilirdim ama :)

   Sil
 8. Ben de koku olarak vanilyadan çok tatmin olamadım ama hafif ve hıoştu hop diye bitirdim ^^ Gözüm diğerlerinde :D

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sadece lavantalısı var canım aklımda. Biraz hayal kırıklığına uğradım :(

   Sil
 9. Yanıtlar
  1. Ben de bir daha almam ama diğer çeşitlerinden merak ettiğim var.

   Sil

Hoşgeldiniz! Yorumunuzla bloguma değer kattınız, çok teşekkür ederim🌼🌼🌼