11 Mayıs 2014 Pazar

Real Techniques Expert Face Brush

Real Techniques Expert Face Brush, uzun zamandır istediğim ama yurtdışı alışverişi yapamadığım için Wish List'imde bekleyen bir fırça idi. Sevgili Koyu Kırmızı yılbaşında hediye olarak gönderince nasıl mutlu oldum anlatamam. Bir kere daha teşekkür ederim kendisine. 
Bu fırçayı en çok fondöten uygulaması için istiyordum, ama sadece fondöten değil bir çok şey için kullanılabilen çok amaçlı, joker bir fırça. Ben yine de en çok fondöten sürmek için kullanıyorum. Bombeli, elips şeklinde, taklon, çift renkli, sık kıllı bir fırça. Bu şekilde tombik kıllı, pufidik fırçaları seviyorum.
Fondöten, krem allık, toz allık veya pudra için kullanılabiliyor. Ben ilk kullandığımda fondöten, pudra ve allık için de denedim. Daha sonrasında da sadece fondöten için kullandım. Diğerlerinde uygulaması kötü olduğundan değil, temizleme kısmı nedeni ile tek bir ürün için kullanmak kolayıma gidiyor. Aslında ilk fırsatta 1-2 Expert Face Brush daha edinmeyi planlıyorum. Böylece diğer ürünler için de temizlik kısmını düşünmeden rahatlıkla kullanacağım
Daha önce fondöten için çoğunlukla yassı fırçalar kullandığımdan ilk başta kullanırken tuhafıma gitti. Yassı fırçalarla düz şekilde, aşağıya çeke çeke sürüyordum fondöteni. İlk başta bu fırçayı da öyle kullanmaya çalışsam da, özellikle dairesel hareketlerle ve sorunlu, kapatılması gereken bölgede tampon şeklinde uygulama ile daha iyi sonuç aldığımı gördüm. Fondöteni çizgi çizgi olmadan oldukça başarılı şekilde uyguluyor. Sık kıllı olmasına rağmen sentetik / taklon kılları sayesinde de içine ürün hapsetmiyor. Yani fondöteninizi sizinle birlikte kullanmıyor :) 
Aldığımdan beri o kadar çok yıkadım ki, ne kullanırken ne de yıkarken kıllarında dökülme olmadı. 
Real Techniques fırçalar artık Watsons, Gratis hatta Migros'ta bile satılıyor. Eğer hala Real Techniques fırçasınız yoksa ilk alacağınız fırça çok amaçlı kullanımı nedeni ile Expert Face Brush olsun derim. Bir çok yerde %20 ile %50 arası indirim ile satılmaya başlandı bile.
Ben 2. Expert Face Brushımı ve Blush Brush'ı almak için sabırsızlanıyorum :)

10 yorum:

 1. Hazır şimdi gratislerde % 25 indirim varken almayı çok istiyorum ama yok geldiği gibi bitiyor. Sanırım ay sonuna kadar o gratis senin bu gratis benim taban tepicem.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben gittiğim bir kaç tanesinde gördüm indirimli hali ile 25 TLcivarı idi almadım ama bir daha ki indirimde ben de alacağım :)

   Sil
 2. cnm ben çok beğeniyorum real techniquesin fırçalarını güle güle kullan:)

  YanıtlayınSil
 3. Allık ve stippling fırçam var ama bunu çok istiyorum. Bulamıyorum Eskişehir'deki Gratislerde :(( Umarım yakın zamanda gelir.. Güle güle kullan canım..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben gittiğim bir kaç Gratis'te indirimli fiyatı ile görmüştüm. Umarım bulursun sen de yakın zamanda. Teşekkürler canım :)

   Sil
 4. Rt fırçaları bende çok seviyorum. Sevmeyeni de yok galiba :) Benim favorim de bu fırça. Dediğin gibi çok amaçlı kullanılabiliyor. Güzel günlerde kullan ablacım :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler canım benim, sayende ilk RT fırçam oldu :)

   Sil
 5. Ben de fondöten fırçam iz bıraktığı için el ile sürmeye geri dönmüştüm bir denemek lazım bunu da demek ki :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bunu çok çok tavsiye ederim, ben 2.sini almayı düşünüyorum hatta :)

   Sil

Hoşgeldiniz! Yorumunuzla bloguma değer kattınız, çok teşekkür ederim🌼🌼🌼