28 Kasım 2014 Cuma

Cumlaude Lab Summum Eyes Crema

Göz çevresindeki yaşlanma belirtilerini önleyici ve yaşlanma izlerini onarmaya yardımcı, göz çevresi cildi ile mükemmel uyumlu, yüksek konsantrasyonlu aktif içeriklere sahip bir göz çevresi kremidir. Morluk ve torbalanmaları minimize eder. Dermatolojik ve Oftalmolojik olarak test edilmiştir. Pycnogenol, Syn- Ake, Hyaluronic Acid, Caffeine, Perfection Peptide Kompleksi, Ginkgo Biloba, Resveratrol içerir, Paraben ve alerjen parfüm içermez.
Pycnogenol: güçlü antioksidan serbest radikal temizleyicisidir.
Syn-Ake: kas kasılmaları (dolgu etkisi) inhibe ettiği mimetik tripeptid.
Hyaluronik asit: yorgunluk, nemlendirme ve kırışıklıkları anında yumuşatır.
Cumlaude Lab çok az bildiğim ve çevremde hiç ürününü kullanan birini görmediğim bir marka. Kozmoperi.com sitesinden bir göz kremi almıştım, fakat stok sorunu olunca daha uygun fiyatlı aldığım ürün yerine benim de fikrimi alarak bu kremi gönderdiler. Marka ile ilgili bilgiler şu şekilde; 
1935 yılında İspanya’da Kimya Profesörü Domenico Ganassini Di Camerati tarafından kurulan Ganassini Grup, yaklaşık 70 yıldır, dört kuşaktır ilaç sektöründe başarılı çalışmalarını gerçekleştirmektedir.1972 senesinde kozmetik sektörüne yönelmiştir. 1990 yılından itibaren medikal ve kozmetiğin bir bütün olarak düşünülmesi fikrinden yola çıkarak çok başarılı Dermokozmetik ürünlere imza atmıştır. Cumlaude Lab ürünleri; Paraben, SLS, SLES, Nikel, Krom, Kobalt, Paladium, Civa ve Kortizon içermemektedir. Dermatolojik, Oftalmolojik ve Jinekolojik testlerden geçmiştir.
Türkiye'de Strivectin, Jane Iredale ve DDF gibi markaların distribütörlüğünü yapan ABC Pharma / ROSSpharma şirketinin bünyesinde.


Cumlaude Lab Summum Eyes Crema hafif dokulu bir krem. Göz kremlerinde en sevdiğim ambalaja sahip, uygun doz alınmasını sağlayan ince uçlu ambalaj. Ben çoğunlukla unutup günde 1 kere kullandım ama günde 2 kere kullanılması gerekiyor. Kolay emiliyor, yağlı bir his bırakmıyor. Düzensiz uyuduğum için göz altlarımda koyu halkalar oluştu son zamanlarda. Şişkinlik ve koyu halkaların görünümünü azalttığını farkettim. 
Nemlendirmesi başarılı. Ama şunu da belirteyim göz altlarım çok kuru değil. Göz altlarımda çok çizgilenme, kırışık olmamakla birlikte kaz ayağı bölgesinde ince çizgilerim var. Onlarla ilgili bir değişim gözlemlemedim. Yani çizgilerde bir açılma, incelme gibi etkisi olmadı. Çok düzenli kullanmadığımı da tekrar belirteyim. 
Fiyatı ise maalesef biraz yüksek, 150 TL civarına satılıyor. Nemlendirme, koyu halkalar ve şişlikler  konusunda başarılı olsa da çizgi ve kırışıklıklar konusunda başarılı bulmadığım için fiyatını da yüksek buldum. Yine de denemek isterseniz kampanyalı bir dönemde alınabilir. Her cilt tipi farklı olduğu için belki de size iyi gelecektir.
Kozmoperi.com, Kozmedshop.com veya LilaKutu'dan satın alabilirsiniz.
**Kozmoperi.com a teşekkürler. 

4 yorum:

 1. Mum ışığında çok hoş bir tanıtım olmuş

  YanıtlaSil
 2. bu markayı denememiştim cnm ama merak ettim deneyceğim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım benim de merak ettiğim ürünleri var, ben de deneyeceğim en kısa zamanda :)

   Sil

Hoşgeldiniz! Yorumunuzla bloguma değer kattınız, çok teşekkür ederim🌼🌼🌼