7 Ekim 2014 Salı

Mekan Önerisi;Şekerpınar'da Bir Vaha ''La Terra''

Yaklaşık 1 yıldır Mekanist üyesiyim. Mekanist'te düzenli yorum yapıp belirli bir puanın üstüne çıktığınızda Gezgin ve Guru üye oluyorsunuz. Gezgin ve Gurular için ise Mekanist'in etkinlikleri oluyor. Ben de Guru olduğum için sürekli etkinlikler için davet alıyordum ama bir türlü yer ve zaman olarak uyuşamadığımız için katılamıyordum. 
Instagram'da Mekanist'in La Terra'nın fotoğraflarını paylaştığını görmüş, çok beğenmiştim. Hatta web sitesini incelemiş, nasıl gidilir diye araştırmıştım ki 2-3 gün sonra bu güzel mekan için etkinlik daveti aldım. Ve tabii ki çok sevinerek kabul ettim.
Bizim gittiğimizde Haziran sonu gibiydi, ancak paylaşabiliyorum. Şekerpınar taraflarını hiç bilmiyordum, biraz google haritalar, biraz bilen birilerinin yol tarifi, biraz da benzin istasyonlarında sorarak La Terra'yı buldum. Ancak o civarları bilenleriniz varsa anlar, bahçeli, yemyeşil bir yer arıyorsunuz ve çevrenizde sadece fabrikalar var. O yüzden kesin yanlış gidiyorum diye düşünürken ile birden önüme çıktı La Terra.
La Terra'dan sadece küçük bir bölüm. Daha sonra bir şey yapıldı mı bu bölümde bilmiyorum ama yerlerde minderler v.s. olsaydı çok güzel olurdu diye düşünmüştüm. Tabi biizm ilk gittiğimizde bu bölüm boş olsa da öğlene doğru çimenlere yayılmaya başlamıştık. 
La Terra'nın web sitesi maalesef berbat. Bu yüzden oradan da faydalanmak istedim bir şeyler anlatmak için ama yok. Facebooktan baktığımda serpme kahvaltı v.s. gibi bilgiler gördüm. Bizim gittiğimizde açık büfe kahvaltı vardı. Kirazlar, naneler bahçeden toplanmıştı.  
Sanırım pazar brunch (açık büfe kahvaltı) diğer günler serpme kahvaltı var.
Meyve ağaçlarının içerisinde kocaman bir bahçe. Ağaçlarda bir sürü meyve var ve meyveleri toplayıp yemek serbest.  


Kapıdan içeri girdiğinizde karşılaştığınız manzara bu. Neden bir vaha dediğimi anlamışsınızdır.  

Pazar günleri canlı müzikte var bu arada.  
Bu fotoğrafı da facebook sayfalarından aldım. La Terra'da kış.


Bunlar da yine facebook sayfasından aldığım görseller. Yani anlayacağınız La Terra her mevsim güzel :)
Web sitesi çalışmadığı için menü ile ilgili bilgiler tam veremiyorum ama geniş bir menüsü var Facebook görsellerinden anladığım kadarı ile. Pizza, pide, et yemekleri, balık, makarna, salatalar ve tatlılar. En yakın zamanda canım Esroş'umla gidip yemek yemek istiyorum burada.
Çoluk çocuk gidelim uzun uzun vakit geçirelim derseniz adresi ve telefonu; 
Şekerpınar Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:94 Çayırova
Gebze, Kocaeli
(0262) 658 0833

12 yorum:

 1. müthiş bir yermiş kafa dağıtmaya hafta sonu kaçamağına birebir :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok güzel bir yer canım, tam dinlenmelik :)

   Sil
 2. Gerçekten harika görünüyor mekan gitmeyi çok isterim açıkçası :) Fakat adresteki 'gebze,kocaeli' yazısını görünce bir an duraksamadım değil. Bütün bir günüm boş olduğunda (ki bu boş gün hafta sonuna, genelde pazar gününe denk geliyor) ve İstanbul trafiğine katlanmayı göze aldığımda aklımda bulunacaktır. :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya şöyle, ben de pazar gittim. Sabah 10 gibi orada olmam gerekiyordu ve ben 9,30 da evden çıktım, tam yerini bilmediğimden sorarak gittim (araba ile) 10 gibi ordaydım. Anadolu yakasından 20-25 dakika falan sürüyor pazar sabahları. Belki bir gün yolun düşer :)

   Sil
 3. çok güzel bir yermiş,yemyeşil havalar güzelken gidilecek yerlerden ama çok uzak :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım özellikle pazar sabahları trafik olmuyor ve gidiş çok kolay oluyor. Sana göre daha uzak tabi :(

   Sil
 4. mekanistin bu özelliğini hiç bilmiyordum. yorum yapayım bari gittiğim yerler için.
  teşekkürler..

  YanıtlaSil
 5. Çok hoş bir yer göründüğü kadarıyla

  YanıtlaSil
 6. İnsanın içi açılıyor manzara sıcak ve çok hoş

  YanıtlaSil

Hoşgeldiniz! Yorumunuzla bloguma değer kattınız, çok teşekkür ederim🌼🌼🌼