22 Ağustos 2014 Cuma

Kalyon Ambiance Tırnak Eti Temizleyici

*İyi bir manikür için tırnak etlerinin yumuşamasını ve içerisindeki etken maddeler sayesinde geriye itilerek ölü derinin kolayca atılmasını sağlar. 
Manikür' den önce tırnak çevresindeki deriye uygulayarak, 3 dakika bekledikten sonra, uygun bir çubukla tırnak etlerinizi geriye doğru itin.
(*Vaatleri)
Bir kaç sene öncesine kadar düzenli olarak manikür ve pedikür yaptırırdım. Aslında ellerim ve tırnak etlerim sorunsuz, sadece keyifli bir işlem manikür ve pedikür yaptırmak. Benim için özellikle de manikürün gereksiz olduğuna karar verdim ve bir daha manikür için kuaföre gitmedim.
Fakat kuaföre gittiğim sürede sürekli olarak tırnak etlerim kesilerek manikür yapıldı. Böylece tırnak etlerim kesilmeye alıştı. Daha sonrasında ben tırnak etinin kesilmemesi gerektiğini öğrenene kadar kendimde defalarda keserek yaptım manikürümü. Öğrendikten sonra düzenli yağlar, bakım ürünleri kullanarak etlerimi geriye iterek yapmaya başladım. Fakat yine de kesmeye alışınca 1-2 ayda 1 kere de olsa kesmek gerekebiliyor. 
Tırnak etini geriye iterek manikür yapmanın en kolay yolu tırnak diplerini sürekli, nemlendirme özelliği fazla olan bir kremle/yağla ovup yumuşak tutmak. Kalyon Tırnak Eti yağı da yine bu amaçla kullanılan bir yağ. Fırçası yardımı ile tırnak etine uygulanıp 3 dakika bekleyip tırnakları geri itmek gerekiyor. Yapısı çok yoğun. Ellerim de sürekli suya, detarjana girdiği için özelikle tırnak etlerim biraz sert. Bu yüzden fazla fazla kullanmak istesem de fırçaya yoğun yapısı nedeni ile fazla ürün gelmiyor. İlk seferlerde geldiği kadarı ile sürüyordum. Ama tırnaklarıma yetmedi. Ben de açıkçası artık şişeyi ters çevirip tırnak diplerine mercimek tanesi kadar damlatıyorum. Bu şekilde ancak biraz yumuşuyor. Bir çubuk yardımı ile de tırnak etlerini geri itmeye çalışıyorum. Tırnak etlerinde çok başarılı olmasa da tırnak çevresinde ete yakın kenarlarda oluşan minik kalıntılıları çok iyi temizliyor. 
Kullanım ve etki açısından çok beğenmediğim bir ürün oldu maalesef. Bu konuda bazı yağlardan ve özellikle shea yağlı kremlerden çok memnun kalmıştım daha önce. Öyle bir ürünle devam edeceğim bittikten sonra.

6 yorum:

 1. Keske iyi olsaymis, bende sinir oluyorum tirnak etlerine, bir ara cok kötüydü ellerim artik millet bakar görür diye ellerimi masa altinda sakliyordum :) cok sükür gecti, en iyisi cok iyi bir el kremi ve temizlik yaparken kullandigin malzemelere dikkat etmek, agresif olanlar elleri mahvediyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de bol nemlendirici kremlerle sürekli nemlendiriyorum, yağlar kullanıyorum. Aslında eldiven kullanmak lazım da üşeniyorum :(

   Sil
 2. Aynı üründen bende de var. Ben de çok memnun değilim açıkçası. Dediğin gibi kesilmeye alışmış tırnak etleri epey uğraştırıyor. Ne yaparsam yapayım kesilmediği zaman manikür yapmış gibi hissedemiyorum kendimi :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen canım ben de öyle :( Aslında shea yağlı bir krem bundan daha fazla işe yarıyor bu konuda

   Sil
 3. Sonra yıkanması gerekiyormu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben bir şey sürünce hemen yıkamak istediğimden kısa bir süre tutup sonra yıkıyordum. Ama doğru mu bilemeyeceğim :(

   Sil

Hoşgeldiniz! Yorumunuzla bloguma değer kattınız, çok teşekkür ederim🌼🌼🌼