25 Aralık 2016 Pazar

Benim Gözümden / Son Zamanlarda #154

Orkidelerimin her gün fotoğrafını çekmezsem olmaz.

Evde çiçek bakmayı sevmeyen daha doğrusu beceremeyen biri olarak orkidelerime çok iyi bakıyorum. Her sabah uyanınca konuşuyorum, iyi geceler dileyip yatıyorum :) 


Bir maşallahınızı alırız :)

Kabak tatlısı yaptım. 

Eskiden kabak tatlısını hiç sevmezdim, artık çok seviyorum. Kaymaklı, fıstıklı ve cevizli, tam bir lezzet bombası.

Mutluluk sebebim.

Chia puding

Mucize ya da fonksiyonel besin olarak adlandırılan gıdalardan olan Chia. 1 tatlı kaşığı chia tohumu şunları içeriyormuş; Lif: 11 gram Protein: 4 gram Yağ: 9 gram Bunun 5 gramı Omega 3'tür. Kalsiyum: Günlük ihtiyacın %18’i. Mangan ve Magnezyum: Günlük ihtiyacın %30’u. Fosfor: Günlük ihtiyacın %27’si. Ayrıca yüksek miktarda Çinko, Vitamin B3 ( Niacin), Potasyum, Vitamin B1 ve Vitamin B2 ihtiva ediyor. 

Ben 2 tatlı kaşığı chiayı üzerini biraz aşacak kadar sütün içerisinde 1-2 saat bekletiyorum. Birbirine yapışmasın diye arada karıştırmak şart. Sonra 1 tatlı kaşığı bal ekleyip istediğim meyveyi ya da kuruyemişi ekliyorum. Ben çoğunlukla muz ve ceviz ekliyorum. Burada hem muz, hem de ceviz var. Üzerine de azıcık likapa reçeli 👌 

Kahve saati

Butik hamburgercileri çok severim. Bu sefer Big Chef'te deneyeyim dedim ama beğenmedim. 

Yine bir vapur günü :)

2 yorum:

  1. Mutlu yıllar Sevda'cım şimiden, öpüyorum:)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Teşekkür ederim, sana da mutlu yıllar Bahar'cım 💞

      Sil

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)