1 Eylül 2016 Perşembe

Kitap Önerisi; Sophie Hannah - Yanlış Anne


"Müthiş bir psikolojik gizem… Elinizden bırakamayacaksınız."
-Publisher's Weekly-
Sally, bir akşam kocasıyla birlikte haberleri izlerken hiç beklemediği bir ismi duyar: Mark Bretherick. Mark, Sally'nin hiç tanımaması gereken bir adamdır. Bir yıl önce son anda iptal edilen bir iş gezisinin yerine rahatlamak, dinlenmek ve yorucu aile hayatından biraz uzaklaşmak için gizli bir tatile çıkmıştı. Tatilde Mark'la karşılaşmış, kısa süreli bir ilişki yaşadıktan sonra ikili bir daha görüşmemeye karar vermişti. Adam hakkındaki tüm detaylar aynıdır: işi, yaşadığı yer, eşi Geraldine ve kızı Lucy. Ancak haberlerdeki adamın fotoğrafı Sally'nin tanıdığı adam değildir ve karısı ile kızı öldürülmüştür.
"Hannah, okuyucuyu son sayfaya kadar tahminler yürütmek zorunda bırakan tüyler ürpertici senaryolar ve yanıltıcı karakterler yaratma konusunda uzman. Gerilim bir an için bile azalmıyor."
-Grazia-
"Kitabı okurken ileride ne olacağını merak etmekten, sayfaları çevirip daha fazla okumaktan kendimi
-vulpeslibris-
"Hannah bu bağımlılık yaratıcı, dâhiyane gerilim kitabında heyecanınızın bir dakika bile azalmasına izin vermiyor."
-Marie Claire-
"Bu harika yazarı yeni keşfettim. Kitabı sizi daha ilk satırdan içine çekiyor ve en kötüsünün olmasından korkmanıza rağmen okumaya devam ediyorsunuz. Öyle güzel ki elinizden bırakamayacaksınız."
-Katie Fforde-
Dâhice ve tüyler ürpertici."
-Red Magazine-
(Tanıtım Bülteninden)
Nasıl bir kitapla karşılaşabileceğimi bilmeden, hakkında hiç yorum okumadan, duymadan okuduğum kitaplardan biri daha. Sally çocuklarının bakıcı adayı Pam ile tartışıp hızla hareket ederken kendini bir arabanın önünde bulmuştur ve Pam'in kendisini ittiğini düşünür. Daha sonra eve gidip haberleri izlediğinde bir cinayet haberi ile karşılaşır. Karısı ve kızı öldürülen Mark Bertherick kameralar karşısında ağlamaktadır. Mark Bertherick'in öldürülen karısı Sally'ye ikizi kadar benzemektedir. Fakat asıl ilginci geçen yıl iş seyahati sırasında şehir dışında bir otelde kaçamak yaptığı adamın ismi de Mark Bertherick'tir ve televizyonda ki adam kesinlikle o değildi. Sally bu olayların kendisi ile bağlantısı olduğunu anlar ve tedirgin olur. 
Çok güzel kurgulanmış, katili en baştan anlasanız da nedenlerini anlayamadığınız için merakla okunacak, akıcı güzel bir kitaptı. İlk başlar biraz sıkıcı gibi olsa da ilerleyen bölümler sürükleyici. Bir kaç gereksiz ayrıntı dışında severek ve heyecanla okuduğum bir kitap oldu. Hafif gerilimli kitapları sevenlere tavsiye edebilirim.

10 yorum:

 1. İlgi çekici bir konusu var o.O

  YanıtlaSil
 2. Özledim ya eskiden dahamı fazla zamanımız vardı ne:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de özledim, ne güzel günlerdi sık sık yorum yazardık :(

   Sil
 3. Sophie Hannah, kitaplarını merak ettiğim bir yazar. İlerleyen zamanlarda göz atacağım <3

  YanıtlaSil

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)