21 Temmuz 2016 Perşembe

Benim Gözümden / Son Zamanlarda #128 -Datça Göl Taşlık Plajı-

Datça'da hemen her yerden denize girilebiliyor. Ayrıca Datça'da bir çok plaj ve koy bulunuyor. Bizim de istikametimiz bu  plajlardan biri olan Datça Göl Taşlık Plajı.

Taşlık Plajı Datça merkezden yürüyerek ulaşılabilecek bir mesafede. Bazı bölümleri kum bazı bölümleri taş.

Taşlık Plajı Datça'nın mavi bayraklı plajlarından. Plajda ayrıca özel beach cafelerde mevcut.

Plajın hemen yanında Ilıca Göleti bulunuyor. Göletin suları şifalı ve bir çok hastalığa faydalı. Sular üstte ki fotoğrafta görmüş olduğunuz gibi gür bir şekilde akıyor ve denize karışıyor. Denizden çıkıp gölün sularında yüzenler, akan uyun altında masaj yaptıranlar da mevcut. 

Bu arada bir bilgi olarak yazayım Datça çevresinde 52 koy var. Bazılarının önünde adacıklar mevcut. Bazıları upuzun kumsala sahip, bazıları da çakıl taşlı. Ama hepsi tertemiz, yüzmeye doyamayacağınız plajlar. Koyların bir kısmı Datça'nın Ege bazıları da Akdeniz tarafında. Gölün içerisinde ki balıklar

Bizim girdiğimiz yerde denizin dibi de kumdu. Ve tertemizdi. Bu arada Taşlık Plajı Datça'nın Ege'ye bakan kısmında. 


Tatilinizi bu taraflarda geçirecekseniz o kadar görülecek yer var ki, Marmaris ve Datça taraflarına kesinlikle gelip koylarını ve köylerini gezmenizi tavsiye ederim.

6 yorum:

 1. Marmaris ve Datça'ya henüz gitmedim, çok güzel fotoğraflar paylaşmışsınız, en kısa zamanda gitmek istiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, beğenmene sevindim. Umarım gidersin sen de <3

   Sil
 2. o balıklı gölet çok hoşuma gitti Urfa'ya gitmek istiyordum demekki orada da varmış, balıklar nereden getirildi acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Balıklar nereden getirildi bilemiyorum maalesef :(

   Sil

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)