25 Mayıs 2015 Pazartesi

Benim Gözümden / Son Zamanlarda #59

Hafta içi kahvaltıyı dışarıda yapma kaçamağı yaptık. Mekanımız Şazeli Cafe.

Daha önce Şazeli Kasap Izgara'ya ailecek gelip çok beğenmiştik. Bu sefer de kahvaltısını beğendik.

Hava biraz serindi, biraz da dış mekan kalabalıktı iç mekanda oturduk. İçerisi fazlaca karanlık, çok karanlık ortamlarda yemek yemek pek zevkli olmuyor açıkçası. Fotoğrafları da zorlukla çektim.

Cafe kısmı Kasap Izgara kısmının arkasında kalıyor. Böyle saklı bir bahçe gibi, hoşuma gitti. Servis hızlı, kahvaltı serpme, en sevdiğim :) 

Fakat Instagram hesabıma kahvaltı fotoğrafı paylaşımıma firma yetkilisi yorum yazdı, bu Van Kahvaltısıymış. Şimdi yöresel bir şeyler vardı ama, Van kahvaltısı olduğunu bilmiyordum. Van deyince daha doğrusu Van kahvaltısı deyince aklıma gelen otlu peynir oluyor. Fakat çok minik bir parça otlu peynir varmış kahvaltıda, onunda varlığını bile farketmemiştim biri ben farkedene kadar yemiş :) Sonradan fotoğraflarda gördüm. Madem Van kahvaltısı peynir servislerine dikkat edilmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Fakat diğer peynirleri lezzetliydi, sevdim. 

Atatürk Havalimanı'nda yolcu beklerken. Otoparka girmeyeyim diye yol kenarında bekledim de :)

Annemle ilk defa mantı yaptık. Çok da güzel oldu.

Eylemlerimiz devam edecek :)

Kardeşim İngiltere'ye gidip döndü. Bunlar da benim payıma düşenler oldu :)

Yılın ilk çileğini yedim :)

2 yorum:

  1. Afiyet olsun canım, hele o mantı enfes görünüyor, eminim çok lezzetli olmuştur. Annenin de senin de ellerinize sağlık!

    YanıtlaSil

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)