10 Nisan 2015 Cuma

Kitap Yorumu; Hayalimdeki Aşk - Erin Quinn

Arka Kapak Yazısı
Bir sabah esrarengiz bir yabancı Danni'nin kapısını çalar ve bildiği her şeyi unutup onu peşinden sürükleyecek bir hikâyeyle hayatına girer. Tehlikeli bir baştan çıkarıcılığı olan Sean, yıllardır onu aradığını ve onu İrlandadaki evine götürmek için geldiğini söyler. Ancak Danni, bu genç adamın anlattığından daha fazlası olduğunu düşünür ve bunu öğrenmek için unutulan bir geçmişe ve hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı bir kasabaya gider.
Şimdi mistik ve doğaüstünün zümrüt yeşili tarlalar kadar gerçek olduğu topraklarda Danni, hayallerindeki aşkıyla tekrar bir araya gelmek için geçmişi baştan yazmalıdır… Ya bunu başaracak ya da aşkı sonsuza kadar hayallerinde yaşayacaktır.
Aslında pek de sevmediğim, fantastik türde bir kitap. Kitabın soft, pastel renkli kapağı çok ilgimi çekmişti kesin güzeldir diyip başlamıştım. İlk başlarda hem konu çok yavaş ilerliyordu, kitap sıkıcı geldi, bir de fantastik öğeler beni biraz gerdiği için kitabı bırakmayı düşünsem de devam ettim. Ve sonunda bitirdim :)
Kurgusu biraz zayıf olsa da konusu fena değil aslında kitabın. Danni'nin psişik güçleri vardır ve bu güçler aileden gelmektedir. Fakat küçükken evlatlık verilmiştir ve geçmişini bilmemekte hatırlamamaktadır. Geçmişini bildiğini söyleyen Sean adlı bir yabancı ile tanışır ve onunla İrlanda'ya gider. Böylece kitabımızın fantastik hikayesi başlar.
Fantastik türü seviyorsanız tavsiye ederim.

2 yorum:

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)