3 Nisan 2015 Cuma

Bourjois Smoky Eyes 3lü Far 15 Bleu Nuit

Daha önce şurada  Bourjois Smoky Eyes 3lü Farlardan 02 Baroque rengini yazmıştım ve beğendiğimi, sevdiğimi söylemiştim. İşte o paleti (Baroque) ne kadar sevdiysem bu paleti (Bleu Nuit) o kadar sevmedim. 
Bourjois Smoky Eyes 3lü Farlar Kompakt, aynasız bir ambalajda birbirini tamamlayan 3 renkten oluşuyor. 8 saat kalıcı,ultra ince,  ipeksi yapı gibi vaatleri var. Mineral tozlar içerir ve kokusuzdur.
Bu far paletleri ile ilgili beğenmediğim şeylerden biri de ambalajları dayanıklı olsa da daha 1 kere bile çantamda taşımadan silinmeye başlayan yazıları oldu. Renkler genelde birbirlerine uyumlu tonlardan oluşuyor. Eskiden gri-mavi tonları çok severdim ama son yıllarda eskisi kadar kullanmıyorum. Far paleti ablamdan hediye bana kalsa başka tonlardan seçim yapardım mesela.
Paletimize gelirsek, birbiri ile uyumlu 3 tondan oluşuyor. Çok koyu siyaha yakın bir lacivert, koyu bir mavi ve metalik bir gri / gümüş rengi far. Gümüş / gri renkli farları çok severim ve özellikle gece makyajında sıklıkla kullanırdım. İşte bu far sayesinde bu renklerden komple soğudum. Nedeni de farların çevresinde oluşan toz toz görünümden belli oluyordur belki. Özellikle grinin içindeki simler aşırı derecede dökülüyor, dağılıyor ve her yere bulaşıyor. Ve bu uzun bir süreçte saatler sonra olmuyor, 5 dakika sonra başlıyor dökülmeye. İlk kullandığımda farkedip hemen çıkartmaya çalıştım ama o simler her tarafa bulaştı. Sonra evde denemeler yaptım ama bazlı-bazsız pek değişen birşey olmadı. Sadece ıslak uygulamada daha iyi sonuç aldım. Yine de vaatlerindeki gibi 8 saatlik bir sonuç değildi tabi.
Ayrıca diğer paletteki renklere göre sürümleri zor ve yapı olarak daha sertler. 
Özetle işte, bu paleti hiç sevmedim maalesef. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)