20 Mart 2015 Cuma

Kitap Yorumu; Yükselen Ateş - Sandra Brown

Arka Kapak Yazısı
Yakışıklı bir inşaat mühendisi olan Scout Ritland belayı koklayan cinsten bir Amerikalıdır. Chantal duPont’un bunu tahmin etmesi gerekirdi. Ama yine şehvet uyandıran Parrish Adalarındaki evinde, kendisi gibi cesur başka bir Amerikalıya gözünü dikmiştir. Fakat bu seferki iyi niyetli bir istektir: Scout, kadının köyüne yardım edebilecek tek adamdır ve kendisi de ne kadar çok istese de, adamın kendisinden yararlanmasına asla izin vermeyecektir.
Adadaki işini bitiren Scout eğlenmeye hazırdır—gerçi hesaplarında kaçırılmak yoktur. Ama Chantal gibi egzotik ve çekici bir kadının onu kaçırması sinirli kalmasını zor kılmaktadır. Çok geçmeden kadının köylülerine yardım etme ihtiyacıyla olayların içinde kalır—ve oynaması gereken rol ile. Ama plan ilerledikçe entrika, macera —ve arzular—adanın yanardağından daha aktif bir şekilde yanar.
Eskilerde -ben gençken falan :D- Harlequin, Beyaz Dizi v.s. diye kitaplar vardı. Onların az biraz gelişmişi, araya macera, entrika sıkıştırılmışı. Evde can sıkıntısından ve kitaplıkta okumadığım onlarca kitap olduğundan okuduklarımdan. En okunabilecek olanları seçiyorum.
Scout Parrish Adalarında ki otel inşaatında çalışmaktadır. Otelin inşaatı bittiğinde açılış için bir parti düzenlenir. Scout buradaki işi bittikten sonra evine dönecek ve nişanlısı ile evlenecektir. Fakat o gece köylülerine yardım etmek isteyen Chantal tarafından kaçırılır. Amaçları köyleri için bir köprü yaptırmaktır. 
Okusanız da okumasanız da bir şey kaybetmeyeceğiniz kitaplardan. Ama bu tarzı seviyorsanız akıcı, kısa sürede okunabileceklerden.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)