10 Mart 2015 Salı

Kitap Yorumu; Sırlar Aşka Engel mi? - Rachel Gibson

Uzun zamandır kitap paylaşımı yapmamıştım, bekleyen kitaplarımı da hızlıca paylaşmak istedim. Kitaplar benim dünyamın büyük bir parçası, biliyorsunuz :)
Maddie, Truly'ye sevgili ya da koca bulmak için değil, çocukluğunda kötü şeyler yaşadığı kasabaya geçmişiyle yüzleşmek için döner. Bunun için her zorluğu göze almaya hazırdır.

Mick kadınlarla arasına gerekli mesafeyi koyabilen; onların, hayatına müdahale etmesine izin vermeyen bir adamdır. Bu duruşundan hiç taviz vermez, ta ki sırları olan bir kadınla karşılaşana kadar… Onun bir gülüşü, tek bir dokunuşuyla aşk bağıra çağıra kapısına dayanır.

Fakat Mick, Maddie'yle ilgili gerçeği öğrendiğinde ikisi için hem aşk hem de hayat, içinden çıkılması güç bir hal alır… Geçmişten gelen ve her ikisini de derinden sarsan bu sır, aşklarına engel olabilecek midir?

"Gizemli bir kadın ile her kadını kendine âşık edebilecek bir adamı bir araya gelir de ortaya buram buram aşk kokan bir roman çıkmaz mı? Sırlar Aşka Engel mi? tam da böyle bir kitap!"
Publishers Weekly

"İki insanın tutkulu aşkı ve bu aşkı zora sokan sarsıcı bir sırrın konu edildiği mükemmel bir roman. Rachel Gibson yine harikalar yaratmış."
Booklist

"Rachel Gibson, zekice kurguladığı baştan çıkarıcı bu romanıyla sizi büyüleyecek…"
Romantic Times

Bu kitap 4 kitaptan oluşan bir serinin kitaplarından biri. (Kaçıncısı bilmiyorum ama benim ilk okuduğum bu oldu) Kitabın konusu fena değil, dili akıcı ve eğlenceli. Bu yüzden sardı mı elinizden bırakamıyorsunuz. 
Kitapta, yıllar sonra annesinin bir aşk cinayetine kurban gittiği kasabaya geri dönen Maddie'nin hikayesini anlatıyor. Maddie bir yazar, seri katilleri inceleyip cinayet romanları yazıyor ve bu sefer annesinin cinayetinin gizemini çözmeye çalışıyor. 
Gerçek kimliğini gizleyip kasabada yazar olarak cinayet ile ilgili araştırmalar yaparken Mick ile tanışır. Mick'in de annesi Maddie'nin annesinin öldüğü gün ölmüştür. Daha doğrusu önce Maddie'nin annesini öldürüp intihar etmiştir. Ve Mick kesinlikle bu hikayenin yazılmasına karşıdır.
Bu yaşananlar ve sırlar Maddie ile Mick'in  aşkına engel olabiliyor mu? Tabii ki hayır :) 
Güzel bir kitaptı. Eğlenceli ve kolay kitaplar okumak isteyenlere tavsiye ederim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)