12 Mart 2015 Perşembe

Kitap Yorumu; Gizemli Oyun - Rachel Gibson

--Arka Kapak Yazısı--
Yalanlar üzerine kurulu bir dünyada aşk ne kadar tutkulu yaşanır?

Esrarengiz romanlar yazan Lucy, yeni kitabında internet üzerinden tanıştığı kurbanlarını boğarak öldüren bir kadın seri katilin maceralarını yazmaya karar verir. Lucy, kahramanının neler hissettiğini anlamak için her türlü oyunu oynamaya hazırdır. Kendini seri katilin yerine koyar ve internette tanışıp buluştuğu her adama yeni bir kurban gözüyle bakar…

Lucy kitabı için araştırma yaparken, gerçek hayatta da tıpkı yazdığı hikâyeye benzer cinayetler işlenmektedir. Polis memuru Quinn de Lucy gibi katili internetten bulabileceğini düşünmektedir. Lucy ile Quinn yalanların yön verdiği bir buluşmada bir araya gelir ve kendilerini tahmin edemeyecekleri kadar tutkulu bir ilişkinin içinde bulurlar.

Quinn'e göre katil Lucy'dir; Lucy'ye göreyse Quinn seri katilin kurbanlarından biri olabilecek kadar sıradan bir tesisatçı.

Yalanlarla başlayıp tutkuyla şekillenen bu tehlikeli ve gizemli oyun acaba nasıl sona erecektir?


"Komedi, seks ve vahşi romantizm… İşte Rachel Gibson!"
New York Times

"Elinizden bırakamayacağınız kışkırtıcı bir aşk hikâyesi."
Romantic Times

"Baştan çıkarıcı bir tempo ve asla vazgeçemeyeceğiniz bir roman."
Publishers Weekly

"Eğlenceli ve seksi."
Entertainment Weekly

"Canlı, ateşli ve kurnazlıkla dolu bir kitap. Gibson bu romanında sizi kendisine hayran bırakıyor."
Library Journal

"Sıcak, zekice kurgulanmış ve akıllıca yaratılmış karakterler."
Julia Quinn

"Gizemli oyun, kendinize alabileceğiniz mükemmel bir hediye."
Booklist

Bu kitap şurada bahsettim kitap gibi Rachel Gibson'un Writers Serisinden. Serilerin sıralamalarını bilmiyorum. Seri olduklarını da bilmeden başladım ama konuları biribirinden bağımsız olduğu için bir sorun yaşamadım.
Writers serisi 4 yazar arkadaşın hikayesini anlatıyor. Her kitapta 1 kişinin hayatını anlatırken diğerlerindeki gelişmeleri de görüyoruz. Bu kitapta polisiye / gerilim tarzda yazan Lucy'nin hikayesini okuyoruz.
Lucy gerilim tarzında kitap yazmaktadır ve son romanı internette tanıştığı kişileri öldüren bir seri katil üzerinedir. Bu yüzden de internetten tanıştığı kişilerle buluşmaktadır. Amacı tanıştığı kişilerden yola çıkarak onları nasıl öldüreceğine dair bir kurgu oluşturmaktır. Tam da o sıralarda Lucy'nin kitabında yazdığı konuya benzer cinayetler işlenince polis olan Quinn de kendisini tesisatçı olarak tanıtıp internetten birileri ile tanışmaya başlar. Onlardan biri de Lucy'dir. Quinn hem Lucy'nin katil olabileceğine inanır hem de ona aşık olur. Böylece de hikayemiz başlar.
Polisiye noktaları da olan, esprili, akıcı, kolay okunan bir aşk romanı diyebiliriz konusu için. Ben sevdim, çok eğlenerek ve keyifle okudum.
Serinin okuduğum diğer kitabı olan Sırlar Aşka Engel mi? Hakkındaki yorumum için buradan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)