27 Şubat 2015 Cuma

The Balm Sexy Mama Pudra

The Balm'ın kült ürünlerinden biri olan Sexy Mama, ''makyajı sabitlemeyi, cildin parlamasını önleyip mat görünüm sağlama''yı vaadeden transparan bir pudra. The Balm ürünleri ülkemize geldikten sonra bu markadan alışveriş yapıp koleksiyonlarımızı oluştururken ilk aldığımız ürünlerden biri oldu Sexy Mama Pudra. Yaşasın Gratis indirimleri :)
Ben nerede ise ilk The Balm alışverişimde alıp önce bir süre kullanmadım, sonra da dibini gördüğüm halde bugüne kadar yazamadım bu pudrayı. Fotoğraflarını bile çekmiştim halbuki, neyse kısmet bugüneymiş.
The Balm'ın klasik eğlenceli görünümlü, sert karton ambalajlarından. Bir çok markanın daha dayanıklı sayılabilecek materyalden üretilmiş allık ve pudra ambalajları bile dağılabiliyorken The Balm  allıklarımın ve pudramın ambalajında herhangi bir sorun olmadı şu ana kadar. Ayrıca mıknatıs kapaklı ve aynalı.
Baktığınızda bana uyar mı uymaz mı diye düşünseniz de, tek renk olmasına rağmen transparan ve incecik yapısı nedeni ile tüm ciltlere uyabilecek bir pudra. Talc ve paraben içermiyor. Kapatıcı bir pudra değil ve uygulandığında toz toz durmuyor, güzel sabitleniyor, doğal duruyor.
Fırçaya alırken çok az bir miktar tozutuyor ama tozutan bazı ürünlere göre yok denecek seviyede diyebiliriz. Kalıcılığı ise en fazla 4-5 saat. 
7 gr. olduğu için ne kadar uğraşırsak uğraşalım dibini göremediğimiz pudralardan değil, düzenli kullananlar çok kısa sürede bitirecektir. Bu, bir çok pudrayı aynı anda kullanıp bitirmeye çalışanlar için iyi olsa da tek bir pudrası olanlar için kötü olabilir. Gratis'in %40 - %50 indiriminden alınması önemle tavsiye edilir :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)