31 Ocak 2015 Cumartesi

Seltek Estetik Çözümler DNA Repair Lansmanı

Aylar önce gittiğimiz bir lansmandı fakat fazla fotoğraf çekememiştim. Daha sonra Sevgili Senem bana lansman fotoğaflarını göndermişti, bilgisayarımda bir sorun yüzünden kaybettiğimi sanmıştım ama geçenlerde yeniden bulunca fotoğrafları geç de olsa yazmak istedim.
Seltek Estetik Çözümler, estetik, plastik cerrahi, dermatoloji ve kozmo-dermatoloji alanında gelişen teknolojiyi, dünyadaki uygulamaları, bünyesindeki markaların bilimsel araştırmalarını yakından takip eden bir firmadır. Bünyesinde dermokozmetik, ilaç ve spa & wellness alanlarında 8 dünya markası bulunmaktadır. Bu markalardan biri de Biopelle Labaratuvarlarında üretilen DNA Repair'dir. 
DNA Repair Lansmanı Grand Hyatt Otel'de yapıldı. Marka ve ürünler hakkındaki bilgiyi firma Jeff  Starling verdi. Sunumu dinlerken ürünleri yakından inceleme şansımız oldu.
Cilt yaşlanmasının en önemli nedeni DNA'da oluşan hasarın giderilememesidir. Bu hasara yol açan en önemli etkenler; güneşin ultraviyole ışınları, çevre ve hava kirliliği, gıdalarda kullanılan kimyasal katkı malzemeleri ve şekerli gıda tüketimidir. 
Biopelle Laboratuarlarında DNA korumasına yardımcı olmayı hedefleyen 3 ürün var.
Urban Renewal 
Güçlü Anti-Oksidan Serum
Çevre / Hava kirliliği kaynaklı DNA hasarı
*DNA koruması *Anti-Oksidan Koruma *Mitokondriyel Yenileme
Cream-No Sugar
Anti-Glikasyon Koruma Kremi
Tükettiğimiz şeker kaynaklı DNA hasarı
Cilt yaşlanmasının başlıca nedenlerinden biri glikasyondur. Şekerin ısıtıldığında karamelize olarak katılaşması gibi, şeker molekülleri de ciltteki kolajen ve elastine bağlanarak onları sertleştirir. Bu mekanizma da cildin yaşlanmasına neden olur. Glikasyonu önlemenin yolu ise şekerli gıdalardan yani meyve sularından, şekerli yiyecek, içecek ve tatlılardan uzak durmaktan geçer.
Akşamları uygulanan anti-glikasyon içerikli bakım kremi, şeker tüketiminin yarattığı cilt hasarının giderilmesine ve ciltte yeniden yapılanma sürecinin başlamasına yardımcı olmaktır. 
*DNA Onarımı *Anti-Glikasyon Koruma *Nemlendirme

Stop the Clock 
Yeniden Yapılandırma ve Güneşten Koruma Sağlayan Gündüz Bakım Kremi
Güneş ışınları kaynaklı DNA hasarı
*DNA koruması *Sıkılaştırıcı Peptidler *SPF 50 güneş koruması
Ürünlerin kullanım öncesi ve sonrası görselleri çok ilgi çekiciydi. Gerçekten büyük değişimler vardı.
Ürünleri yakından görme ve deneme şansı bulduk. Özellikle kavanoz ambalajlı ürünlerin pompalı ambalajını çok beğendim. 
Lansman daveti için Seltek Estetik Çözümler ve Taktik İletişim / Aygül Hanım'a, fotoğraflar için Sevgili SS Design Senem'e teşekkür ederim. 

2 yorum:

  1. Anti Glikasyon krem oldukça ilgimi çekti.Zira şeker kullanımından dolayı epeyce dertliyim :/

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ben de şeker kullanan biri olarak onu çok merak ettim canım :(

      Sil

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)