18 Aralık 2014 Perşembe

Kitap Yorumu; Karpuz - Marian Keyes

Arka Kapak Yazısı
Dört gözle beklediğiniz bebeğiniz, kusursuzluğuyla övündüğünüz hayatınızı darmaduman edecek bir olayın habercisiyse?

Claire hayatı boyunca hayalini kurduğu her şeye sahip. Taptığı bir koca, harika bir ev, iyi bir iş, vs! Derken günün birinde -ki ilk bebeklerinin doğumuna denk düşen bir dönemdi bu-, hiç beklemediği, savumasız bir anında, kocası James tarafından terkediliyor. Claire, yeni doğmuş kızı, kırık kalbi ve aynada bakmaya güç bela cesaret edebildiği doğum sonrası vücuduyla bir başına kalıyor.

Çaresizlik hali tarafında işgal edilen Claire, Dublin’e, memleketine dönmeye karar veriyor. Tuhaf olarak tanımlanabilecek ailesinin sevgi dolu kanatlarının altına sığınarak iyileşiyor. Hatta o kadar iyileşiyor ki, James yeniden hayatına girmeye kalkıştığında, hiç beklemediği bir sürprizle karşılaşıyor.

“Sıradışı, ayıltıcı ve elbette sürükleyici bir roman.”
- Mademoiselle

“Eksantrik bir romantik komedi… Baştan sonra espriyle kuşatılmış.”
- New York Times Book Review

“Keyes, İrlanda Kurgu Kraliçesi unvanını sahiplenerek Binchy’nin tacını elinden alıyor.”
- Irısh Independent

“Marian Keyes’e çik-lit romanların kraliçesi demek hafif kaçar.”
- Heat
Sevgili Tuba sayesinde okuduğum bir Marian Keyes kitabı daha. Diğer Marian Keyes kitapları gibi, çiklit tarzında, eğlenceli, akıcı. Gülme garantili kitaplar var ya onlardan. Arada gereksiz ayrıntılar ile lafı döndürüp dolaştırmış olsa da, konuyu uazatmış olsa da eğlenceli dili sayesinde sıkılmıyorsunuz okurken. Tabi Claire'in hamileyken terkedilmesi, yaşadığı bunalıma üzülüyorsunuz ama Claire'in ailesi Walsh ailesi. Walsh ailesi Marian Keyes kitaplarında anlattığı, hemen her kitabında ailenin 1 kızından bahsettiği, farklı, çatlak, deli dolu bir aile. Eşini terkettikten sonra ailesinin yanına dönünce eğlence de başlamış oluyor. Bu arada belirtmeden geçemeyeceğim, Walsh ailesinin annesine bayılıyorum :)
Kısacası, eğlenmek istiyorsanız okuyun! :)

4 yorum:

 1. Okuyucu yorumlarından iyi puanlar gelmiş,senin yorumlarına güveniyorum listeme ekliyim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Marian Keyes kitapları güzeldir canım, tavsiye ederim :)

   Sil
 2. dünyadaki her kadının böyle sığınabileceği bir ailesi olsaydı keşke...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her kadının değil de her insanın :) Süper olurdu

   Sil

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)