19 Kasım 2014 Çarşamba

Okudum; Marian Keyes / Çapkın Melekler

Arka Kapak Yazısı
Los Angeles'ta süslenip püslenmenin, parti vermenin sonu yoktur ve palmiye ağaçları bile insanları gibi bir deri bir kemiktir. İyi bir senaryo yazarı olmaya çalışan en yakın arkadaşı Emily'de kalırken Maggie, daha önce hiç yapmadığı şeyleri yapmaya başlar. Başına çorap takmak, film yıldızlarının arasına karışmak hatta stüdyolara senaryo anlatmak ve çok çok daha fazlası gibi.
Maggie'nin sallantıda bir evliliği ve düzgün yürümeyen bir işi vardır, fakat iki konuda da bir çözüm bulamamakta ve hayatına devam etmektedir. Ta ki eşi tarafından aldatıldığını tesadüfen öğreninceye kadar. Evliliği zaten sallantıda olduğu için ayrılmaya karar verir. Sonrasında da işinden kovulur. 
Ne yapacağım diye düşünürken Los Angeles'ta yaşayan senaryo yazarı arkadaşının (Emily) yanınaa gitmeye karar verir. Burada önce Troy isimli bir aktörden hoşlanmaya başlar. Lise aşkı Shay'a rastlar. Evli ve mazbut bir hayat yaşarken birden bire hayatı değişen bir kadının başından geçenler anlatan bir kitap. Benim ciddi ciddi yazdığıma bakmayın, çok eğlenceli, keyifli bir kitap. Zaten Maggie de ünlü Walsh ailesinin bir üyesi, ailenin kızlarından biri.. Walsh ailesi çatlak ama çok keyifli bir aile. Ailenin üyeleri de sorunlu ama çok seviyorum bu ailenin hikayelerini. Marian Keyes bir kaç kitabında bu ailenin üyelerinden bahsetmişti. Kitabın sonu ile ilgili de bir spoiler vereyim, Garv Maggie'ye geri dönüyor ve zaten Maggie arayışlardan ve denemelerden sonra hayatta tek isteediği kişinin Garv olduğuna karar veriyor. Karışık anlatmış olabilirim, okuyalı da epey zaman geçti aslında ama tavsiye ederim.

2 yorum:

  1. Çok güzel bir yazı olmuş, ellerine sağlık. İnsanın hemen kitabı satın alası geliyor. :)

    YanıtlaSil

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)