25 Kasım 2014 Salı

Benim Gözümden / Son Zamanlarda #2

Yazdan beri gezmeye çok fırsatım olsa da yazmaya hiç fırsatım olmadı. Yine yazdan yazmayı / yayınlamayı atladıklarımla buradayım. Bakalım neler yapmışım;
MSA'da gerçekleşen şurada yazdığım workshoptan sonra Sevgili Sui ile İstinye Park'a geçtik. Burada da Sevgili Makyaj Blogum ile buluştuk. İkisini de blog hayatıma göre uzun zamandır tanıyorum ve biraz görüşmeyince özlüyorum açıkçası. Sevgimi de buradan ilan ettiğime göre devam edeyim ♥ İstinye Park'ta daha önce ekmeklerini denediğim ama hiç oturmadığım Backhaus'tayız. Tatlı + kahve + bol bol sohbetteyiz.
Biraz dolaşıyoruz, mağazalara girip çıkıyoruz ve kaçınılmaz son; Starbucks'dayız. Starbucks kahveleri ile pek aram yok aslında, bu yüzden -sanırım yaza özel çıkardıkları- Red Berry Yoghurt Frappucinoyu deniyorum. Immm, güzelmiş :)
Acaba nerelerdeyim? :)
Yeğenim Hollanda'dan dönecekti, bu yüzden bize göre karşı yakada olan Atatürk Havalimanı'na doğru oldukça erken yola çıktık, amacımız biraz çevrede keşif yapmaktı. Fakat çok erken gitmeyi planladığımız halde müthiş bir trafik  sonucu az biraz erken gidince istediğimiz kadar gezemesek de şöyle bir turladık. Burada Florya'dayız, uçağımız inse de hemen limana geçsek diye bekliyoruz.
Bizim uçak mı acaba? :) Uçaklara yakın olmak insana basıp gitme isteği veriyor, sonra da otur oturduğun yerde diyen bi içses.... :)
Belki duydunuz, belki tattınız ama ben ilk kez tattım. Bu Trileçe. Son dönemin popüler tatlılarından. Mekanist'te bir dönem oldukça popülerdi ve çok merak ediyordum. Fakat çevremde bulamamıştım o ara. Tesadüfen Yeşilköy'den geçerken Eklerking adında küçük ama sevimli bir yerde bulunca hemen aldım ve sabredemeyip arabada yedim. Çok hafifti, popülerliğini hakediyormuş. Yemediyseniz tavsiye ederim. Bu arada merak ederseniz Mekanist'ten mekan yorumlarımı takip edebilirsiniz :)

2 yorum:

  1. Bu triliçeyi çok merak ediyorum:)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Hafif güzel bir tatlı, bu aralar Türkiye'de çok popüler. Belki oralara da gelir canım.

      Sil

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)