21 Kasım 2014 Cuma

aQuas Pedicure 2'li AHA Ayak ve Topuk Terapi Seti

aQuas Pedicure ayak ve topuk bakımı yapmak, ayak ve topuk derisini yenilemek, pürüzsüz, yumuşak ve dayanıklı bir ayak dokusu oluşturabilmek için geliştirilmiş ayak ve topuk bakım kremi setidir.
Benzer içerikli ama farklı konsantrasyonlarda 12 aktif bileşik içeren Dünyadaki en gelişmiş ayak ve topuk bakım ve yenileme terapi setidir.
İçerisinde yüksek oranlarda AHA* serisinden olan Glikolik asit ve Laktik asidin yanı sıra, cilde bakım yaparak cildi yenileyen 10 aktif bileşik daha içerir. 
Çatlak topuklar, nasır ve ayakta meydana gelen sorunlar yaşam kalitesini düşürür. Ayaklar hem sürekli ayakkabı içerisinde olduğu hem de kullanılan ürünlerin istenilen sonucu vermediği için bir çok kişi tarafından ayak bakımı ikinci plana atılmaktadır.
aQuasPedicure çatlak topuklar ve ayak bakımı için yoğunlaştırılmış, hızlı etkili formülü ile kısa süre içerisinde bebek topuklarına kavuşmanıza yardımcı olur. 
Her sene yaz aylarında ve sonrasında evde yalınayak dolaştığım için bir topuk sertleşmesi problemi yaşıyorum. Tam kışa girerken de bu problemi çözmek için daha özel ayak ürünleri kullanıyorum. Bu sene denediğim ayak ürünü de aQuas Pedicure oldu. Ayaklarımız vücudumuzun bütün yükünü çektiği halde cilt, vücut ya da el bakımını ihmal etmesek de ayak bakım ve sağlığında daha ihmalkâr davranırız. (En azından ben böyleyim :D)
aQuas Pedicure 2'li AHA Ayak ve Topuk Terapi Seti kutu içerisinde 2 adet üründen oluşuyor; Sertleşmiş Topuklara Özel Hızlı ve Yoğun Bakım Kremi ve Günlük Ayak ve Topuk Yoğun Bakım Kremi
   
aQuasPedicure Nasıl Kullanılmalıdır?
1. Sertleşmiş Topuklara Özel Hızlı ve Yoğun Bakım Kremi
Yoğun ve çok hızlı topuk ve ayak bakımı yapmak için geliştirilmiştir. Terapinin birinci basamağını oluşturmaktadır. İlk 3 gün sabah akşam uygulanır. Eğer yoğunlaştırılmış etkinin devam ettirilmesi isteniyorsa birinci tüp bitenekadar yoğun terapi devam ettirilebilir. Bu birinci tüp ile terapi sıklığı sabah akşam uygulama yerine 4. günden itibaren günde bir kere uygulamaya indirilebilir. 
2. Günlük Ayak ve Topuk Bakım Kremi
Yoğun bakım ardından idame bakım yaparak terapinin uygun şekilde devam ettirilmesini sağlar. Günde bir veya iki kere uygulanabilir. Her iki tüp bittikten sonra ayak bakımı istenilen seviyeye ulaşır. Eğer devam edilmek isteniyorsa Günlük Ayak ve Topuk Bakım Kremi alınarak terapi uzatılabilir. 
Terapinin 1. aşamasında Sertleşmiş Topuklara Özel Hızlı ve Yoğun Bakım Kremi 3 gün sabah akşam uygulanıyor. Topuktaki sertleşmenin durumuna göre sabah akşam uygulamaya devam edilebilir, 4. günden itibaren günde 1 defaya indirilebilir veya uygulama bitirilir. Benim topuğumdaki sertleşme yoğun olduğundan ben 4. günden itibaren günde 1 defa (akşamları) uygulamaya devam ettim. 4. günden sonra da yine günde 1 veya 2 defa Günlük Ayak ve Topuk Bakım Kremi uygulanır. Ben gün içerisinde atlasam veya unutsam da gece mutlaka kullandım. Krem olarak geçse de daha sıvı formda kullanırken bu açıdan dikkat edilebilir. Ben bir kaç kez dalıp her tarafa saçtım :( Etkisine gelirsek belki topuklarım çok sertleştiği için aşırı yumuşak, pespembe topuklar diyemem ama gerçekten eski haline göre oldukça yumuşak. Üstündeki sert tabaka artık yok. Yani orta halli bir sertleşme probleminiz varsa size mutlaka iyi gelecektir. Yalnız beni rahatsız eden bir kokusu var, açıkçası kullanırken nefes almamaya çalışıyordum. Bir çiçek, baharat kokusu değil de ilaç kokusu gibi. Uyarmakta fayda var. 
Bu set eczanelerden temin edilebilir. Fiyatı da değişkenlik gösteriyor ama 30 TL civarı diyebilirim.
aQuas Pedicure Ayak ve Topuk Terapi Seti ürünlerinde ayak ve topuk bakımının mükemmel bir şekilde gerçekleşmesi için AHA’lar ile beraber cildin nemlenmesine, cildin doğal fonksiyonlarının sağlıklı bir şekilde devam ettirilmesine yardımcı 10 farklı dermareparatif bulunmaktadır:
Niasinamid (Vitamin B3): Cildin hızlı bir şekilde tamir edilmesine ve cildin bariyer fonksiyonlarının güçlendirilmesine yardımcıdır.
Pantenol (Vitamin B5): Ciltteki tahrişlerin hızla giderilmesine, cildin uzun süre nemli kalmasına ve cildin yatıştırılmasına yardımcıdır.
Vitamin A: Cildin yenilenme hızını arttırır.
Vitamin E: Ciltteki yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesine, cildin bariyer fonksiyonlarını güçlendirerek cildin canlı kalmasına yardımcıdır.
Üre: Cildin doğal nemlendirme faktörlerinden biridir. Tahrişleri önler ve cildi yatıştırır. Cildin yenilenme potansiyelini arttırır.
Sorbitol: Cildin su ve nem tutma kapasitesini arttırır. Cilt yenilenmesine yardımcıdır.
Mentol: Anti bakteriyel ve anti fungal özelliklere sahiptir. Doğal kokusu ile ayakların güzel kokmasını sağlar.
Gliserin: Cildin bariyer fonksiyonlarını güçlendirir. Yara iyileşme hızını arttırır. Cildin pürüzsüz ve canlı bir yapıda kalmasına yardımcı olur.
Prunus amygdalus dulcis (tatlı badem) yağı: Cilt bariyer fonksiyonlarının güçlendirilmesine, cildin yatışmasına yardımcıdır.
Olea europa (zeytin) yağı: Güçlü bir cilt koruyucudur. Cildi yatıştırır. Cilt dejenerasyonuna karşı koyar.
(İtalik bölümler bu ürünle ilgili tanıtım bilgileridir.)

2 yorum:

  1. Bu ikili set bende de var. 1 kere kullanıp sonra uygulamayı unuttum. Yeniden, kullanılacaklar listesine ekleyeceğim :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Öyle çok denenecek ürün var ki, benim de öyle 1 kere kullanıp unuttuklarım var :)

      Sil

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)