20 Eylül 2014 Cumartesi

Mekan Önerisi; ''Ege'den Eşsiz Lezzetler'' Cunda Balık - Bostancı

Cunda Balık Bostancı'da bir ara sokakta. Bir gün Marmaris'te yaşayan Abim götürene kadar varlığından habersizdim. Bizlere İstanbul'da Cunda mutfağı sunuyorlar.
Mezeleri gerçekten şahane. Ben açıkçası çoğunlukla deniz ürünleri yemeden mezeler ve ara sıcaklarla doyuyorum. Ne yapayım, çok lezzetliler ama :)
Meze çeşitleri oldukça fazla. İnternet sitesine baktığımda 70-75 çeşit olduğu yazıyor. Ege otları olsun, deniz ürünleri olsun bir sürü seçenek var. Bu 2. gidişim. İlk gittiğimde ahtapot salatası, karides güveç v.s. yemiştim. Bir de yukarıda görmüş olduğunuz deniz mahsullu pazı dolmasını yemiştim. Tadı öyle bir damağımda kaldı ki, 2. gittiğimde yine istedim. Gerçekten çok çok çok müthiş birşey. 
Balıklar Ayvalık'tan günlük olarak geliyormuş. 
Yemek konusunda çok iyi olan bu mekanın da kusurları var tabi, öncelikle kusur değil ama olsa iyi olurdu dediğim manzara eksikliği. Şöyle bir deniz manzarası olsaydı fena olmazdı. İç mekan olarakta biraz dar ve çok kalabalık olduğunda iç içe, alt alta üst üste bir hava oluşuyor. Bir de fiyatlar biraz yüksek. 
Balık lokantasında sufle (Volkanik diye geçiyor)  yiyen ilk benimdir herhalde ama ne yapayım canım çekti :)
Balık, meze v.s. seviyorsanız tavsiye ederim.
İncelemek isterseniz web sitesi: http://www.cundabalik.com.tr/

2 yorum:

  1. Yemekler şahane görünüyor, mekan konusunda çok başarılı olunmasa da lezzet konusunda başarı yakalanmışsa, gidilmeye değerdir kesin :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kesinlikle gidilmeye değer sadece manzarası olsa ve daha ferah olsa şahane olurdu :)

      Sil

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)