17 Eylül 2014 Çarşamba

Makyaj Temizleyiciler Arasında Bir Fenomen; Bioderma Sensibio H2O

Neredeyse kullanmayanın kalmadığı, yorumlara bakılırsa çoğunlukla memnun kalınan bir ürün olan Bioderma Sensibio H2O'yu sonunda ben de deneyebildim. Sıra geldi yorumlamaya.
Bioderma Sensibio H2O, hassas ciltler için durulama gerektirmeyen temizleyici, makyaj çıkarıcı ve yatıştırmaya yardımcı misel solüsyondur. Ciltteki makyajı, birikintiyi ve kirleri nazikçe giderir. Aktif yatıştırıcı salatalık ekstresi, ciltte tahriş oluşmasının önlenmesine destek olur. Göz çevresi ve yüzde yüksek toleransa sahiptir.
Parfümsüz formüle sahiptir. Alkol ve phenoxyethanol içermez.
Sensibio H2O'yu uzun zamandır merak ediyordum. Yaz başı gibi bir kampanyadan faydalanıp aldım ve bir süredir de kullanıyorum. Bugüne kadar hakkında olumlu-olumsuz bir sürü yorum okuduğum için uzun süre kullanıp, iyice analiz edip yazmak istedim.
*Bioderma Sensibio H2O'nun en büyük avantajı yüz, göz ve dudak makyajını çıkarmak için kullanılabilmesi. Bugüne kadar hep göz ve yüz için ayrı temizleyiciler kullandığım için benim için devrim gibi oldu :) Gerçekten çok pratik. Fakat bu aynı zamanda ürünün su gibi kullanılıp kolay bitmesine de yol açıyor, sürekli makyaj yapıyorsanız hem en büyük boyu almanızı hem de indirim yakaladıkça stoklamanızı tavsiye ederim.
*Yine daha önce kullandığım göz makyajı temizleyiciye göre değerlendirirsem, çabuk sabitlenen, kolay akmayan eyeliner ve bazı mascaraları zor çıkarıyor. Waterproof ürünler kullanmıyorum ama sanırım bu tarz ürünleri bir çırpıda temizlemek mümkün olmayacaktır. Fakat ben bir kaç ürün haricinde göz makyajı temizlemekte çok zorlanmadım. Disk pamuklara döküp 10 sn. kadar gözüme hafifçe pamukla bastırdım, çok fazla ovalamadan makyajımı temizledi. Bu anlamda önceki temizleyicilerime göz çevremde yağlı bir kalıntı bırakmayarak fark attı diyebilirim. Bu benim için önemli bir ayrıntıydı, çünkü bazen yorgunluktan göz makyajımı sildim ve yıkamadan hemen yattım. Ama yağlı bir kalıntı bırakan temizleyicilerde yıkamadan yatmam mümkün olmuyordu. 
*Bu arada kullandığım ilk su şeklinde temizleyici, bunu da belirteyim. Fakat aynı dönemde başka bir markanın daha misel solüsyonunu kullandım. Ona göre düşünürsek kokusuz olması da başka bir avantajı. Ayrıca paraben ve alkol içermiyor.
*Cilt makyajı temizlemede çok başarılı. Kat kat yaptığım makyajları bile az bir pamuk ile kolayca çıkarıyor. Ciltte tahriş, kızarıklık yapmıyor. Ferahlatıcı bir etkisi de var cilt için. Kullandıktan sonra mutlaka yüzümü cildime uygun bir temizleyici jel ile de yıkıyorum mutlaka. 
*H2O'nun 100 ml., 250 ml ve 500 ml ambalajları mevcut. Bende ki 250 ml. Yuvarlak pembe kapaklı şişesini de sevimli buluyorum. 
*250 ml. için değişken fiyatlar olmakla birlikte genel olarak 45-50 TL arası fiyatlarla satılıyor. İndirimleri takip ederek daha uygun fiyata almak mümkün. Ben yaz başında Photoderm Güneş Kremi ile birlikte hediye verilen bir set ile almıştım. Bittiğinde sık sık yapılan 500 ml 1+1 kampanyalarından tekrar almayı düşünüyorum.

2 yorum:

  1. Bazı bloglar o kadar abarttı ki bu ürünü, sanki bulunmaz Hint kumaşı :D Ben öyle aman aman bi yanını görmedim ama kullanılır mı, evet :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Canım abarttıkları kadar yok ama benim gibi göz için yüz için ayrı temizleyici kullanıp sulara yeni geçenler için bulunmaz nimet :) Bir de gözlerde yağlı his bırakan temizleyicilere göre de gayet güzel.

      Sil

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)