6 Ağustos 2014 Çarşamba

Okudum; Kalbimde Bıraktığın Boşluk Hala Dolmamıştı / Lori Wilde

Twilight'ın güzel kızı Flynn, uzun süredir kasabanın en dürüst ve güvenilir adamı olarak bilinen Şerif Beau Trainer'ın evlenme teklifini ısrarla reddeder.
Halbuki herkes onların mükemmel bir çift olduğundan emindir, ama Flynn'in kalbinden geçenlere bakılırsa aşkın en vazgeçilmez unsuru "tutku" bu ilişkiden uzaktır.
Flynn bu duyguyu bir tek onunla yaşamıştır; mezuniyet günü şüpheli bir şekilde tutuklanıp cezaevine gönderilen lise aşkı Jesse Calloway ile...
Flynn üzerindeki baskıya daha fazla dayanamayıp Beau'nun evlenme teklifini kabul ettiği gün Jesse, Twilight kasabasına döner ve o günden sonra Flynn'in hayatı allak bullak olur.
Bir yanda oyunu asla kurallarına göre oynamayan Jesse, diğer yanda yasaların temsilcisi Beau vardır.
Hayatı boyunca ailesi ile çevresinin istekleri ve beklentileri doğrultusunda yaşamış olan Flynn'in belki de artık zincirleri kırma vakti gelmiştir...
"Hatırınızda kalacak karakterleri ve etkileyici romantizmiyle kalbinizde taht kuracak bir roman."
Booklist
Öncelikle kitabın ismi çok komik. Eskiden Beyaz Diziler vardı, onlar gibi. Hoş konusu da biraz onlara benziyor ama kitabın ismi yine de komik :) Komik ve çok uzun. 
Kitabın konusu herkesin herkesi tanıdığı Twilight kasabasında geçiyor. Annesinin hastalığı ve ölümünden beri ailesinin sorumluluğunu alan Flynn kasabanın şerifinin evlenme teklifini kabul etse de aklı hala lise aşkı, kötü çocuk Jesse'dedir.  Jesse hapse girmiş ve 10 yıl sonra kasabaya geri dönmüştür. Klasik bir konu yani :) Romantik, eğlenceli ve entrikalı bir kitap. Bazı yerler durağan olsa da genel olarak fena değildi. 

2 yorum:

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)