5 Mayıs 2014 Pazartesi

Yalnızlığın Kıyısında / Luanne Rice

Arka Kapak Yazısı
Neve Halloran ve kızı Mickey, kendine has bir güzelliği olan Rhode Adasına karşı özel bir sevgi beslemektedir. Bu sevgi, Neve'in Mickey'e sahilde ilk adımını atmasında yardımcı olmasıyla başlamıştır. Şimdi Mickey yetişkin olma yolundadır ve Neve, güvenilmez babasının gidişinin ardından kızının mutlu olmasını sağlamak için elinden geleni yapmaktadır.
Mickey, duygularını ve düşündüklerini kimseyle kolay kolay paylaşmayan, yalnız bir delikanlıyla kadınlığa ilk adımını atacaktır. Neve ise acı bir kaybın kederini yıllardır içinde taşıyan ve kendini sahili korumaya adamış bir adamla beraberlik yaşayacaktır.
Kış bahara, bahar yaza döndüğünde, çok uzun süredir derinlerde olan bir sır, bu küçük kıyı kasabasını canlandırır. Geçmişin izlerini ve onların bitmek bilmeyen yankılarını taşıyan deniz, umuda ve yeni başlangıçlara işaret edecektir.
"Unutulmaz karakterler."
Publishers Weekly
"Luanne Rice bir kez daha aşkın, kaybetmenin ve kefaretin bir arada olduğu bir hikâyeyi ilmek ilmek dokumuş."
Booklist
"Luanne Riceın seçkin bir tarzı, keskin bir bakış açısı ve gerçek bir sıcaklığı var."
San Francisco Chronicle
Bu kitaba başlarken kitabın ismi, kapağı gibi nedenlerle klişe bir aşk hikayesi okuyacağımı sandım. Ama konusu ile beni çok şaşırtan bir kitap oldu. Olaylar gerçek mi araştırmadım ama çok etkilendim. Çok çok güzel bir kitaptı.
Neve Halloran ve kızı Mickey Rhode Adasında yaşamaktadır. Neve'in eski eşi boşandıktan sonra kızı ile yeterince ilgilenmemiştir. Babasının ilgisizliği, çocukluktan genç kızlığa geçişte arkadaşları ile yaşadığı sorunlar Mickey'i sorunlu bir genç olan sörfçü Shane ile yakınlaştırır. 
Tarih, sanat ve çevre koruma ile ilgili konular içeren güzel bir konusu var. Çok uzun yıllar önce Rhode Adası kıyılarında batan bir denizaltı ile ilgili bölümler çok etkileyici idi. Yine keşke bitmeseydi dediğim kitaplardan biri.

6 yorum:

 1. ilginç bir kitapmış isteklerime eklendi.
  sevgiler

  YanıtlaSil
 2. Kitap yorumlarını okuduktan sonra kitap almayı seven biri olarak bu kitabı da listeme ekledim :)

  YanıtlaSil
 3. Sayende baya kabarık bir okunacaklar listem var. Ben senin hızına yetişemiyorum ki :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok canım ya oldukça yavaş okuyorum aslında ama ara vermeden peş peşe okuduğum için çok okuyorum gibi oluyor.

   Sil

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)