5 Nisan 2014 Cumartesi

Cennet / Judith Mcnaught

Danielle Steel ve Nora Roberts hayranı okuyucularımızın çok severek okuduğu bir yazar olan Judith McNaught, Amerikadaki hatta dünyadaki aşk romanı yazarları arasında seçkin bir yere sahip. Yazarın öykü kurmadaki ustalığı, en sevilen kitabı olan Cenneti modern bir masala dönüştürmüş.

Bancroft mağaza zincirinin mirasçısı Meredith, babasının baskıcı dünya görüşü nedeniyle yalnız ve mutsuz bir çocukluk geçirmiştir. On sekiz yaşındayken hayatına giren Matt, deneyimsiz genç kızın dünyasını aşkla donatır. İki genç de ışığa kavuşmak için ölümü göze alan pervaneler gibi kendilerini aşk ateşine atarlar. Ancak acıklı rastlantılar ve Philip Bancroftun korkularından kaynaklanan tutuculuğu her şeyi tersine çevirir. Aşk her iki genç için de üstüne perde çekilip unutulması gereken bir duyguya dönüşür. Yıllar sonra tekrar karşılaşıncaya kadar... Fakat yıllar pek çok şeyi değiştirmiş, ikisinin de önünde başka ufuklar açmıştır...
Yine derin bir konu içermeyen ama çok keyifle okuduğum bir kitap daha. Türk filmi tadında, güzel, keyifle okunan, aşk, duygular, aile v.s. gibi klişe olabilecek bir konuda olsa da akıcı ve yalın bir anlatım, sürükleyici bir kitap. Özellikle romantik, aşk romanları okumayı sevenlerin beğeneceğini düşünüyorum.  
Çok genç yaşta birbirlerini çok severek evlenen Meredith ve Matt, Meredith'in babasının baskıları ve entrikaları sonucu kısa süre içinde ayrılırlar. Söylenen yalanlar ve çevrilen oyunlar nedeni ile suçsuz olmalarına rağmen birbirlerine düşman olurlar. Ve bu düşman çift yıllar sonra tekrar karşılaşır. 
Judith Mcnaught bu tarz kitaplarda çok başarılı ve her kitabını merakla bekleyen bir hayran kitlesi olan yazarlardan. Bu tarz kitapları sevenler kesinlikle okumalı. 

4 yorum:

  1. çok oldu okuyalı ama güzeldi diye hatırlıyorum...

    YanıtlaSil
  2. Konusu güzel. O halde bu da okunacaklar listesine dahil oluyor :)

    YanıtlaSil

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)