30 Mart 2014 Pazar

Aldığım Her Nefeste / Judith Mcnaught

People dergisinin 'Yüreğin Kraliçesi' adını verdiği Judith McNaught, yeni romanı 'Aldığım Her Nefeste' ile Şikago atmosferine geri dönerek 'Cennet' adlı kitabındaki karakterleri ziyaret ederken, yine bir aşk ve gizem hikayesi sunuyor. Yayınevimizin, 'Gece Fısıltıları', 'Cennet', 'Kusursuz', 'Mutluluk' ve 'Sen Gelmeden Önce' adlı kitaplarını yayımladığı yazar, okurunu bu romanında da hayal kırıklığına uğratmıyor. 
Gökyüzüne doğru yükselen görkemli görüntüsü ve mücevher gibi parlayan vitray camlarıyla Wyatt Malikanesi, karla kaplı tepenin üzerinde kraliyet tacı gibi durmaktadır. Böyle bir görüntünün, başarı ile mutluluğu simgeleyeceği düşünülse de, Wyatt ailesi uzunca bir süredir mutsuzluğun karanlığında yaşamaktadır. Paranın gücü yaşlı Cecil Wyatt'in kayıp olan torunu William'ı bulmasını sağlayamamış, polis William'ın üvey kardeşi gizemli Mitchell Wyatt'ın bu kayıptan sorumlu olduğundan kuşkulanmaya başlamıştır. 
Kate Donovan, tropik bir adada kendisine hayatının en coşkulu anlarını yaşatacak olan adamın, aynı zamanda en büyük mutsuzluğu da getireceğini bilmeden, karanlık bir karizması olan Mitchell Wyatt'a aşık olur ve bir karabasanın içine düşer. Kendini ve sevdiklerini koruyabilmek için de bu büyüleyici adama savaş açmak zorunda kalır.
Bazı günleri kitap günleri ilan ediyorum ve peşpeşe ne bulursam okuyorum. Bu kitapta öyle bir dönemde okuduğum bir kitap. Tatil kitabı gibi, okuyalı çok zaman geçse de tatilde okumuşum gibi kalmış aklımda. Yazarı da kitabı da çok fazla bilmem, arka kapak yazısı hoşuma gitti ise okuyorum bazı kitapları. Kitap fena değildi, arada anlamadığım bazı boşluklar olsa da keyifle okunan güzel bir aşk hikayesiydi. Bazı olaylar, tesadüfler Türk filmi tadındaydi. Severek, kolayca ve kısa zamanda okudum.
Aşk romanlarını sevenlere, kafa dağıtmak isteyenlere tavsiye ederim.

8 yorum:

 1. Atıştırmalık tadında bir kitap diyorsun yani ^^ Güzel bir değerlendirme olmuş her zamanki gibi . Öperim ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet canım, mesela yol kitabı, tatil kitabı olabilir :)

   Sil
 2. Judith McNaught'un methini başkalarından da duymuştum, sanırım o da Kristin Hannah gibi insanların yüreğine dokunuyor. En kısa sürede bir kitabını edinmek ve okumak istiyorum :) Yorumun için teşekkürler :)))...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de kitap arka kapağı yazılarını araştırırken gördüm, fanı çokmuş bu yazarın :)

   Sil
 3. Hangi kitabi okuyacagimi sasirdim ama yazdim bunu da bir kenara

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de şaşırıyorum canım bütün kitaplar benim olsun istiyorum ama okumaya da çok fırsatım olmuyor :(

   Sil
 4. Bende bazen üst üste kitaplar okuyup, bitiriyorum. Bazen de haftalarca kitap okumuyorum. Aslında belli bir düzene koysam çok daha iyi olacak. Bu kitabı da listeme ekliyorum dememe gerek var mı? :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım ben yavaş okuyorum ama hiç okumadığım dönem olmuyor. Hergün 10-15 sayfa da olsa okuyorum.

   Sil

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)