24 Ocak 2014 Cuma

Nora Roberts / Yarın ve Daima

(Bu fotoğraf yazın Datça Aktur'da keyfime keyif katarken çekilmiştir :D)
Bir önceki yazımda Nora Roberts'in Son Sevgili kitabının bir serinin 2. kitabı olduğunu benim de bilmeden ilk bu kitabı okuduğumu yazmıştım. Madem seriler ve elimizin altında ilk kitapta var, hemen okuyalım dedim ve başladım. 
Bakalım arka kapak yazısında ne demişler bu kitap hakkında;
Boonsboro'daki tarihi otel hem savaşı hem de barışı gördü, el değiştirdi, hatta söylentilere göre periliydi. Şimdiyse Montgomery kardeşler ve onların enteresan anneleri sayesinde büyük bir yenilemeden geçiyor.
Tarihi oteli yenileyen mimar olan Beckett Montgomery'nin sosyal hayatı, pizza yiyip bira içerken işten bahsetmekten ibarettir. Ancak ilgilendiği bir proje daha vardır: On beş yaşından beri öpmeyi beklediği Clare.
Kocasını kaybettikten sonra doğduğu kasabaya geri dönen Clare Brewster, yalnız bir anne olarak üç çocuğunu büyütürken kasabadaki kitapçıyı da işletmektedir. Romantizm için çok az zamanı olan Clare, caddenin karşısında yeniden hayata dönen eski otele yakından bakmak istemektedir… hem binaya hem de bu işin arkasındaki adama.
Otelin büyük açılışı yaklaşırken Beckett, Clare için özel bir tur düzenler ve… birdenbire çok özel bir anı paylaşırlar. Bu bir buluşma değildir ama bu kısacık özel an yepyeni bir şeylerin başlamasına vesile olacak, olağanüstü bir maceranın kapılarını onlara açacaktır.
"Her zaman eğlendiren bir yazar."
USA Today
"Nora Roberts inanılmaz bir yelpazeye sahip, yetenekli bir anlatıcı. 
Publishers Weekly
"Nora Roberts kendi alanının zirvesinde."
People Magazine
Benim yanlışlıkla 2. kitaptan başladığımız serinin ilk kitabında Montgomery kardeşler ve annelerinin tarihi oteli alıp yenilemeye karar verme sürecini anlatıyor. Romanın kurgusu ve karakterler çok iyi. Eğlenceli ve sıcak bir aile, keyifle okunan diyaloglar. 
Bu kitapta otelin yapımına karar verilmesi, kardeşlerden Beckett ile Clare'in aşkı ve otel hayaleti var. 
Otel inşaatı ile ilgili arada gereksiz uzun uzadıya anlatımlar yapılsa da genel olarak sevdiğim bir kitap oldu. Zaten Nora Roberts kitaplarını çok seviyorum. Keyif alarak okudum.

4 yorum:

 1. Bu ismi görsel hafızama deniz, havuz,kısaca tatil ile işlediğin için sanırım yaz geldiğinde yana yakıla Nora Roberts okuyacağım ben diye dolaşacağım :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu seri tam yazlık ama Evde Dallas serisi var, cinayetli falan o da kışlık olabilir :)

   Sil
 2. yazarı tanımıyom ama datça ne güzelmiş oh oh.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Datça şahanedir, Eski Datça, Datça merkez ve koylar, hepsi de birbirinde güzeldir. Tavsiye ederim.

   Sil

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)