12 Ekim 2013 Cumartesi

Okudum; Aurora'nın İncileri / Nermin Bezmen

Arka Kapak


Auroranın İncileri Nermin Bezmenin Sır kitabında ustaca kurguladığı, aşkla, tutku ve cesaretle örülmüş bir hayatı bu kez torun, genç Hümanın kendini keşfedişindeki yol haritasına dönüştürüyor.Kocamın sevgilisine çıplak bedenimle sarılıp yattığımdan dolayı hiçbir zaman pişmanlık ve utanç duymadım. Tam aksine, bu duyguların bazen lüks olabildiğini anladım. Ertesi gün, Nigelın son nefesi, o uzun uyku tünellerinden birinde takılıp kaldı. Bir meteor gibi girdiği hayatımı, aynı süratle terk etmişti. Ama yumuşak, alıngan teninin izi bende kalmıştı. Bedeni güverteden okyanusun derin sularına bırakılırken sağ göğüs başımın sızladığını hissettim. Sanki emzirdiğim bebeğimi, ölümün ıslak, soğuk derinliğine bırakıyordum. Doksan altıncı yaşında son uykusuna dalan Hüma, geride bıraktığı hatıratındaki sırlarıyla ailesini derinden sarsmıştı. Ama anlatacakları bu kadar değildi. New Yorkta bir bankanın kasasında duran ikinci defteri bulmasını torunu Hümaya vasiyet etmiş ve ona tiyatro oyunu gibi hazırladığı bir yolculuk armağan bırakmıştır. Şimdi, genç kadın babaannesinin sırlarının peşinde, süresi, sonucu, dönüşü belirsiz bir serüvene başlamak üzeredir. Bildiği bir şey vardır. O da babaannesinin şu sözleri: "Hayatını kendi seçtiğin gibi yaşarsan senin olur, unutma!"Auroranın İncileri Nermin Bezmenin Sır kitabında ustaca kurguladığı, aşkla, tutku ve cesaretle örülmüş bir hayatı bu kez torun, genç Hümanın kendini keşfedişindeki yol haritasına dönüştürüyor. Sırın ikinci perdesi açılırken Hüma için de bilinmezlerle dolu bir yolculuk başlıyor.

Bu kitap daha önce şurada anlattığım Sır'ın devamı niteliğinde. Sır ve Aurora'nın İncilerinin (ve daha sonra anlatacağım 2 kitabın) bana geliş öykülerini yazmıştım. Tavsiye üzerine okudum ve çok beğendim. 

Yine heyecanla okuduğum, şaşkınlıktan ben olsam ne yapardım sorularını sorduğum müthiş bir kitap. Bu serinin bu kitapla bittiğine inanamıyorum. Bence bir tane daha devam kitabı yazılabilirdi. 
Abartılı bir cinselliğin anlatıldığı kitabı belki hoş bulmayanlar olacaktır (ben de pek hoş bulmadım bazı detayları) yine de genel olarak sevdiğim bir kitap oldu. Babaanne Hüma'nın kızının ve Ezra'nın ölümlerinin olduğu bölümde çok üzüldüm.
Bu kitabı okumam için bana ödünç veren Hülyacıma teşekkür ederim :)
*************************
 Otacı çekilişinde katılım için son 2 gün. Hediyeler çok güzel. Hem de tam 3 kişiye hediye var. 
Sosyal Medya Hesaplarım

8 yorum:

 1. Ben Sır kitabını hiç beğenmemiştim, dolayısıyla Arora'nın İncileri'ni de almaya hiç yeltenmedim. Sizin yazınız sonu bir şans verebilirim belki de :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben Sır'ı da beğendim ama ona göre şans verin ya da vermeyin :)

   Sil
 2. Bu kitapbence ilkinden daha güzel ve etkileyici,bir o kadarda hüzünlü tabi.Nermin Bezmen'in kitaplarının en sevdiğim özelliğinden biri de okuyucu harika müziklerle tanıştırması.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım ya bir kitaptan herkes farklı bir şey anlıyor, alıyor. Mesela o müziklere ben hiç dikkat etmedim, bunun için yeniden okuyacağım :)

   Sil
 3. Her ne kadar yıllar önce okuduğum için çok hatırlamasam da çok severek okumuştum ikisini de :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, ben biraz geç kaldım okumak için :)

   Sil
 4. Sen okudukça, yazdıkça bende not alıyorum okumadıklarım varsa. listem kocaman oldu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım okur ve seversin o zaman :)

   Sil

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)