1 Ekim 2013 Salı

İlişkiler / Rainbow Rowell

Beth Fremont ve Jennifer Scribner-Snyder ofis içi e-posta yazışmalarının denetlendiğini biliyorlar. 

Elbette biliyorlar! Çünkü onlar, "Şirket kaynaklarını kötüye kullanmayacağım, vs., vs." formlarını imzalamışlardı. Gazetede çalışan diğer herkes de şirketin e-posta politikasından haberdardı... Ama nedense kendilerini buna uymaya ciddi ciddi teşvik edemiyorlardı. Jennifer, Beth'e aile olmak hakkında eşine söyleyemediği her şeyi söylerken, Beth de Jennifer'a her şeyini anlatırdı, nokta! Özellikle sonuçta kahkahalara boğulmak varsa...

Lincoln O'Neill, Beth ve Jennifer'ın e-postalarını okumaya bir son vermesi gerektiğini biliyor.

Sadece onlara birer uyarı mesajı göndermesi gerek. Aslında bunu onları ilk kez birbirlerine şirket politikasına aykırı e-postalar gönderirken yakaladığında yapmalıydı. Ama her ikisi de çok şirindi... Onlar çok akıllı, komik ve ilginçlerdi. En önemlisi de Lincoln onları sevmişti. Özellikle Beth'i.

İlişkiler Milenyum biterken yirmili yaşlarının sonundaki üç insan hakkında eğlenceli ve sürükleyici romantik bir komedi. İlişkilerin son buluşu ve yeni ilişkilerin başlangıcı, ofis aşkları, kız arkadaşlar ve erkek arkadaşınızın müzik grubuyla barış anlaşması imzalamanız hakkında bir roman. 

Bu kitap kendinizi en iyi versiyonunuz gibi hissettiren kişiye Âşık olmak hakkında. Bu kişi daha önce hiç tanışmadığınız biri olsa bile! 

Yine öylesine diye başladığım ama okurken keyif aldığım kitaplardan biri. özellikle 2 arkadaşın mailleşme bölümleri çok iyiydi. Yaşadığımız zamandaki yani yeni dönem romanları seviyorum, çünkü hepimizin başına gelebilecek, şu dönemde yaşanabilecek şeylerden bahsediyorlar. Şirket mailinden dedikodu yapmak gibi mesela :) 
Sürekli kahramanların tanışmasını bekliyorsunuz, bu biraz geç oluyor ama kesinlikle sıkmıyor. 2 arkadaşın mailleşmesini eğlenerek okurken Lincoln'e hak veriyorsunuz. 
Sabun köpüğü tarzında bir kitap olsa da çok eğlenerek okudum. Bu tarzı sevenlere tavsiye ederim. 

8 yorum:

 1. Yanıtlar
  1. Bakıyorum hemen canım, teşekkürler :)

   Sil
 2. Güzele benziyor okumak için listeye ekledim.

  YanıtlaSil
 3. Ben okumaya başlamıştım ama nedense beni pek sarmadı, şu an öylece bekliyor :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlk başları biraz sıkıcı gibi, sonra güzelleşiyor :)

   Sil
 4. Güzel bir kitaba benziyor

  YanıtlaSil

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)