6 Ekim 2013 Pazar

Dans Öğretmeninin Dönüşü / Henning Mankell

Arka Kapak Yazısı

Emekli polis memuru Herbert Molin, İsveçin kuzeyindeki uçsuz bucaksız ormanda tek başına yaşıyordu. Molinin ne bir yakın arkadaşı, ne de yakın bir komşusu vardı. Cesedi bulunduğunda tanınmayacak haldeydi.

Uzun bir hastalık iznine çıkan polis memuru Lindman söz konusu cinayet vakasını takibe karar verir. İsveçin bu ücra ve ıssız bölgesinde akıl almayacak kötülükleri içinde barındıran bir ağ keşfetmesi onu hayretler içinde bırakır ve bunu Molinin ölümüne bağlamakta zorluk çeker.

"Mankell günümüzün en iyi polisiye yazarlarından biridir."
Michael Ondaatje

"Mankell ağır tempolu romanların ustası. Onun romanlarında belleklerden silinmeyen buğulu atmosferi hasretle bekleyen bizler Dans Öğretmeninin Dönüşünde bunu bol bol bulacağız."
Independent

"Polisiye roman Wallander dizisini izleyen eşsiz bir roman."
Sunday Telegraph

"Büyük yetenekten yepyeni karakterlerle, politik ve psikolojik öğelerle bezenmiş harika bir gerilim."
Scotland on Sunday

"İlginç, ürpertici ve kötülük taşan havasıyla muhteşem bir roman."
The Times

Kitaplığımda bulup okumaya karar verdiğimde hiç bu kadar güzel bir kitap okuyacağımı tahmin etmiyordum. Yazarın ilk okuduğum kitabı ve okumadan önce bu kitapla ilgili hiç bir fikrim yoktu. Kurgusu, akıcı dili, konusu ve okurken yaşadığım heyecan ve merak ile beni kendisine hayran bıraktı bu kitap. 
Kitaba konu olan olaylar İsveç'te geçiyor. Hasta ve umutsuz bir polis, bir cinayet ve bu bölgede ki Nazi ağı, ırkçılık anlatılıyor kitapta. 
Uzun zamandır bu kadar güzel, heyecan verici bir roman okumamıştım. Yazarın diğer kitaplarını en kısa zamanda okumak istiyorum. Bu tarzı sevenlere tavsiye ederim. 

2 yorum:

  1. Bu kitap kitapçılarda çok uygun fiyata satılıyordu, ben de merak edip almıştım. Fazla umudum yoktu ama ben de çok beğenerek severek okudum. Heyecan verici bir kitaptı.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Aa ne güzel, beğenmene sevindim seninde :)

      Sil

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)