2 Eylül 2013 Pazartesi

Hayallerimin Arka Bahçesi / Katherine Allred


Yüreğinizi ısıtacak, hayal dünyanızda fırtınalar koparacak sımsıcak bir roman

Sığla ağacı… İnsanlar dışarıdan baktıklarında sadece sararmış lifli gövdesini görürler. Oysaki çoğu kişinin farkına varamadığı gerçek değeri onun köklü kızıl yüreğidir, sağlam ve dayanıklı yüreği.

Görünüşte her şey umut vericiydi ancak hiçbir şey hakikati değiştiremezdi. Belli etmemeye çalışsam da eskisinden daha fazla acı çekiyordum. Ne kadar deneseniz de aşk istediğiniz zaman açıp istediğiniz zaman kapatabileceğiniz bir lamba değildir. Tek yapabileceğiniz, ele geçirilmesi imkansız bir kale inşa edene kadar duygularınızın etrafına aşılmaz bir duvar örmektir. Ve bu kaleyi inşa eder etmez o kadar iyi gizlersiniz ki kendiniz bile artık onu göremezsiniz. Nicke duyduğum aşk da işte böyleydi ve nefreti bir giz perdesi olarak kullanıyordum. O, hayatımdaki her şeyi etkilemişti. İlk kez sığla ağacının özüne inemiyor, onun sararmış ve yıkılmaya yüz tutmuş lifli gövdesini görüyordum.
Kitaplığımda bulduğum arka kapak yazısı ve güzel kapağı sayesinde okumaya karar verdiğim bir kitap. Bir klasik değil ama vakit geçirmek için okunacak en güzel kitaplardan biri. 
Aile, seçimler, aşk ile ilgili bir kitap. Aslında bir aşk romanı olsa da konu çok güzel işlenmiş. Mutlu sonla biten bir aşk romanı ama o sona ulaşana kadar epey acı ve badireler atlatılıyor.
Okumaktan oldukça keyif aldığım bir kitap oldu. Bu tarzı sevenlere tavsiye ederim.

6 yorum:

 1. kütüphanemde okunmayı bekleyen bir kitap..
  açıklama için sağol.
  sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım sen de seversin canım. Sevgiler :)

   Sil
 2. kapağından bile haz alıyor insan..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kapağına bayılıyorum ben de :)

   Sil
 3. kitaptan kesitler sunman çok güzel, kapağı da büyüleyici görünüyor alınacaklar listeme ekliyorum hemen. Teşekkürler paylaşım için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım okuduğunda sen de beğenirsin canım :)

   Sil

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)