24 Aralık 2011 Cumartesi

Aşk Falcısı / Eileen Cook


Arka Kapak
O Falcı Değil ama Mecbur Kalırsa Olabilir....
Romanları şimdiden yedi dile çevrilen başarılı bir romancı. Cook, Aşk Falcısı'nda, sevgilisini geri kazanmaya çalışan bir kadının hikayesini nefes kesici bir dille anlatıyor.
Sophie Kintock deli değil, sadece 6 yıldır birlikte olduğu erkeğini geri istiyor o kadar Onun yeni kız arkadaşına sahte bir fal bakmak için medyum kılığına girmek de fazla ileri gitmek sayılmaz, değil mi? 
Psişik güçlere sahip numarası yapmak kolay ve eğlenceli hale geliyor, özellikle de işin bütün numaralarını bilen (biraz budala olsa da) sevimli Nick'ten birkaç ders aldıktan sonra. Fakat falları tahmin ettiğinden çok daha fazla şeye yarıyor ve ona radyoda fal anlatma işi teklif ediliyor.
Şimdi hiç de dürüst olmayan bir meslekteki bu yükselen yıldızlığını kabul edip etmemeye karar vermesi gerekiyor. Ve en iyi seçeneğinin eski alevini yeniden canlandırmak mı yoksa yeni birinde aşkı bulmak mı olduğuna. En önemlisiyse, yanıtların nerede yattığını çözmesi gerekiyor: yıldızlarda mı, yoksa kendinde mi?
New York Times'ın çoksatan yazarı Jennifer Crusie Elieen Cook'u "Kadın romanlarında en iyi yeni seslerden biri" olarak tanımlıyor. Cook da 7 dile çevrilen ve çevrildiği her dilde listelere girmeyi başaran romanları ile bunu çoktan ispatlamış 
Cook'un Aşk Falcısı kitabı Olimpos Yayınları tarafından Türkçe'ye kazandırıldı. Aşk Falcısı okurlarını hem romantizme boğuyor, hem kahkahalar attırıyor, hem de nefes kesici diliyle bir solukta okunuyor. Denemeye değer

Bir önceki postumda bu kitaptan bahsetmiştim, bir sürü sıkıcı kitap arasından buldum bu kitabı. Arka kapak yazısını okuyunca eğlenceli bir kitap olduğunu anladım.  iyi ki almışım ya, çok keyifli bir kitaptı. Tam istediğim gibi, kahkahalar atarak okudum.
Kafa dağıtacak, hafif bir kitap arayanlara tavsiye edilir :)

7 yorum:

 1. Hemen sonucu ögrenmek iyi oldu sende keyif almışsın okurken, sevindim :)

  YanıtlaSil
 2. tatlım bende birazdan bitirdiğim bir kitabı paylaşıcam:) bloglarda kitap görmek hoşuma gidiyor:)

  YanıtlaSil
 3. benimde bu aralar kafamı dağıtıp neşelendirecek bir kitaba ihtiyacım var,denk gelirsem mutlaka alıcam,adını yazdım bir kenara,teşekkürler paylaşımın için :))

  YanıtlaSil
 4. Bulursam bende alıp okuyacam canım :)) ne çabuk bitirmişsin kitabı :))

  YanıtlaSil
 5. kız arkadasıma alıyım bundan güzelmiş =)

  http://eglenceneredebizorada.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 6. Tam benlik bir kitaba benziyor, ah vakit bulsam okuyacak çok kitap var sırada:( Ama bunuda özellikle yaz tatili için düşünebilirim..

  YanıtlaSil
 7. Aslı'm, o kadar oldu ki ben alalı ve okuyalı. Ancak paylaşabiliyorum. Çok keyifli bir kitaptı canım ama sabun köpüğü cinsinden. Olsun :)

  Özge'm, seviyoruz biz okumayı :)

  rebel'cim, tavsiye ederim :)

  makeupwithstyle, canım okuyalı çok oldu, bir sürü şeyden buna sıra ancak geldi :)

  eğlenceneredebizorada, tavsiye ediyorum :)

  Lame'm, çok hafif ya, servis falan kullanıyorsan yolda bitiverir :)

  YanıtlaSil

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)