29 Ağustos 2011 Pazartesi

Ada / Elin Hilderbrand

Bu mükemmel bir yaz kaçamağı olacaktı ama bazı sırlardan kaçmak zordur… New York Times çoksatan yazarı Elin Hilderbrand’in akıllara yer edecek yeni romanı.
“Kalp ağrısı, mutluluk, duygusal karmaşa ve aşk yüreklerinizi sarıp sarmalayacak, kitabı elinizden bırakmak istemeyeceksiniz.”
Romantic Times Bookclub Magazine
" Yazın sıcağında serinletirken, kışın soğuğunda içinizi ısıtacak. Hilderbrand tek kelimeyle muhteşem!”
Booklist
"Gülerken ağlamak mı? Evet, korkarım ki buna hazırlıklı olmalısınız."
Publishers Weekly
“Kadınların ortak sorunları ve hayatın onlara sunduğu zorluklar, orta yaş krizindeki bir kadının son derece yürekten anlatılmış hikâyesine mercek tutularak tek bir bünyede toplanmış. Hiç şüpheniz olmasın; hepiniz kendi hayatlarınızdan izler bulacaksınız.”
Los Angeles Times
Uzun zamandır saklanan sırlar ücra bir adada ortaya döküldüğünde, huzurlu bir kaçış gibi görünen bu kısa tatil, beklenenden farklı sonuçlar doğurur. Yaz sona ermeden dramatik gerçekler ortaya çıkar, eski aşklar yeniden canlanır ve yeni aşklar kendini belli eder. Bu ancak Elin Hilderbrand’in kelimelere dökebileceği, kalp kırıklıkları, kahkahalar ve sürprizlerle dolu bir romandır.
Birdie Cousins, kendini kızı Chess’in görkemli düğününün hazırlıklarına kaptırmış bir vaziyette, dans pistinden resepsiyon peçetelerinin rengine kadar bir çok detayla uğraşmaktadır. Her müstakbel gelin annesi gibi, o da heyecan, kargaşa, gözyaşları ve mutluluk duygularıyla boğuşmaktadır. Ama kendini her türlü olasılığa hazırlamış bir kadın olmakla gurur duyan Birdie, gecenin geç bir saatinde Chess’in kendisini arayarak nişanı attığını söyleyeceğini beklememektedir.
Bu, kargaşalar ve yeni aydınlanmalarla Tuckernuck Adası’nda geçecek bir yazın daha ilk müjdecisidir. Burada telefon, televizyon veya bakkal yoktur; Tuckernuck Adası, sorunlarının çözümüne odaklanırken dikkatlerini dağıtacak başka şeylerin olmadığı bir yerdir.

Çok akıcı, kolay okunan, beyni yormayan kitaplardan. Bir çırpıda okudum. Konusu da güzel, kurgusu da. Kitapçılarda bazen indirimli kitaplar bölümünde rastlıyorum. Çik-litler kadar güldürmesede okunma kolaylığı bakımından o tarz. Okunabilir ama ben okurken yorulmak, düşünmek istiyorum, hafif kitap sevmem, acayip kurgular severim falan derseniz uzak durun :)

8 yorum:

 1. Öyleyse kesin okumaliyim;))) en son Canan Tan okudum ve sevdim tavsiye ederim;))

  YanıtlaSil
 2. Kokosss Kelebek; Canan Tan'ı ben de seviyorum, teşekkürler tavsiye için.

  YanıtlaSil
 3. dinlendiren, kolayca okunup biten romanları severim.
  Tatlı bir huzur bırakır insanda :)

  YanıtlaSil
 4. Milky; kafan zaten karışıkken okuduğunda çok rahatlıyosun, baş ağrısı yapmıyorlar :)

  YanıtlaSil
 5. ayyy çok ilginç bi hikayesi var mutlaka okumalıyıımm :D

  YanıtlaSil
 6. Hamide; ilginç gerçekten de, hem düğün telaşında başını ağrıtmaz, kolaycacık okursun :)

  YanıtlaSil
 7. Banada hafif kitaplar lazımdı bu günlerde sevda, iyi oldu bu :) çok tskler canım..

  YanıtlaSil
 8. Aslı'cım; yakın olsak değiş tokuş falan yapardık, ne güzel olurdu :)

  YanıtlaSil

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)