3 Haziran 2011 Cuma

Göz İçin Çay Pansumanı Yapmanın Faydaları

Haftada 1-2 defa gözlerime yeni demlenmiş, soğumuş çay ile pansuman yapıyorum. Önce 5-10 dakika yukarıda görmüş olduğunuz pamukları gözümün üstünde tutuyorum, sonra tüm göz kapağımı, özellikle kirpik diplerimi siliyorum. Çayın gözler için ne kadar faydalı olduğunu biliyor musunuz?
Prof. Dr. Halil Bahçecioğlu; yazın göz sağlığını koruma yöntemlerini anlattı: (...) Alerjik göz nezlesi olan bir kişi; kaşıntı ve gözde yanma hissederse, göze eller değmeden her neredeyse mutlaka en yakın göz doktoruna gitmeli. Ancak doktora ulaşılamayacak durumda ise ilkyardım olarak çayla pansumanı tavsiye ederim. Demlendikten sonra uzun süre beklemiş çayın içinde antiseptik maddeler oluşur. Bunlar neredeyse bir antibiyotik görevi görür. O yüzden göz arpacığı, kirpik dibi iltihabı ve göz nezlesine çayla pansuman çok iyi gelir.

Prof. Dr. Halil Bahçecioğlu, göz nezlesi gibi şikayetlerle gelen hastalarına hemen ilaç yazmayan doktorlardan. İlaç yerine özellikle bekletilmiş çayın çok iyi sonuç verdiğini belirtiyor.

Hadi gözlerimize çay pansumanı yapalım :)

2 yorum:

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)