11 Mayıs 2011 Çarşamba

Okudum... / Alışverişkolik ve Ablası

Yazar : Sophie KINSELLA
Bir Abla, Bir Ruh İkizi, Bir Cimri? Pasaklı Tanrıça'nın Yazarından "Merhaba! Ben Becky. Alışveriş yaparken kendini kaybeden biriyim ve yeni evliyim. Durumum şu. Cezalıyım. Yani, yeni evlenmiş olduğum kocam Luke ile aramız yaptığım bir tür müsriflikten dolayı açıldı. Kocam, ki kocam demeye bile alışamadım daha, tüm musluklarımı sıktı. Katı bir alışveriş diyetinde ve işsizim. Ayrıca yalnızım. Kankim Suze'un artık yeni bir Becky'si var. Feci durumdayım! Fakat, bir rivayete göre bir ablam olabilirmiş. Öyle diyorlar. Bir sevindim sormayın. Ruh ikizimdir şimdi o benim. Limitleri de açıktır belki. Sınırsız alışveriş olasılığı! Daha ne isterim!" Biliyorsunuz, geçen bölümde, yani Alışverişkolik ve Bebeği'nde muhteşem Becky'yi bebeği üzerinden yakalandığı bir alışveriş manisi döneminde etüt etmiştik. Şimdi ise bir tık geriye gidiyor, evliliğinin cicim sürecindeki şu mesut günlerine (!) ve birden ortaya çıkan ablasına da kavuştuğu coşkulu anılara dönüyoruz! Abla mı? Yani bir ruh ikizi! He, he. Tabii, tabii emin olun öyle!
Eğlenerek, keyifle, kısa süre de okudum. Becky'nin alışverişkolikliği hastalık derecesinde ama az çok hepimiz bunu yaşamışızdır, almayacağımız birşeyi almış, para harcamamız gerekirken alışveriş yapmışızdır. Yani o da bizden biri :) Eğlenmek istiyorsanız, tavsiye ederim.
Bu arada yazarın daha önceki kitaplarından biri olan ''Pasaklı Tanrıça''. Okurken o kadar güldüm ki, kahkalarla okudum. Çok eğlenceli bir kitaptı. Onu da tavsiye derim.

2 yorum:

  1. Sophie kinsella'nın nerdeyse tüm serisini okudum.20'ler kızını şiddetle tavsiye ederim okurken değil gülmek yerlere yatacaksın :))

    YanıtlaSil
  2. Bu benim ikinci Sophie Kinsella romanım :) En kısa zamanda onu da okumalıyım o zaman, çok eğleniyorum ya bu tarz romanlarda :)

    YanıtlaSil

Yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.
(Yorumlarınıza lütfen link eklemeyin, yorumlarınıza link eklediğinizde yayınlanmayacaktır. GFC hesaplarınıza bloglarınızı eklerseniz isminize tıkladığımızda bloglarınıza ulaşabiliyoruz.)